Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


GBPUSD

Kurs funta nie zdołał na trwale wyjść powyżej 1.3400, odwrót nastąpił po komunikacie ECB, kiedy została zaakcentowana górna linia kanału spadkowego. Wygląda na to, że kurs obrał już kierunek na jego dolne ograniczenie w okolicy 1.3080, czego dowodem jest przełamanie podczas dzisiejszej sesji majowego dołka.

Co ciekawe na wykresie dziennym kształtuje się potrójna dywergencja MACD (wskaźnik nie potwierdza ruchu w dół). Niemniej jednak kierunek jest spadkowy, dopóki cena tworzy nowe dobowe minima.

GBPJPY

Podobnie wygląda brytyjski funt w relacji do japońskiego jena, jednakże dopiero dziś na tej parze dochodzi do silniejszego ruchu kierunkowego. Wcześniej, w ubiegłym tygodniu kupujący mieli szanse na pokonanie średnioterminowej linii trendu spadkowego i rozbudowanie odbicia, MACD wyszedł na chwilę powyżej poziomu “0”, jednak operacja zakończyła się fiaskiem.

Na interwale H4 odchylenie od średnich jest duże, dlatego warto poczekać na pierwszy “kontakt” z SMA. Kurs przed przebiciem majowych dołków powinien złapać oddech korygując obecne spadki.

EURCAD

Pomimo silnych spadków na EURUSD, euro w relacji do dolara kanadyjskiego zyskuje, a to wszystko za sprawą słabości waluty Kanady. Na wykresie dziennym mamy wybicie ważnej, średnioterminowej linii trendu oraz udany re-test co w połączeniu z dzisiejszym ustanowieniem nowego “high” można odczytywać jako sygnał pro-wzrostowy.

Dodatkowo średnia MA z interwału H4 zaczyna dobrze “współpracować” z ceną. Co prawda EUR nie jest najmocniejszą walutą, dlatego alternatywnie dobrym zamiennikiem może być dolar nowozelandzki lub zyskujący ostatnio jen.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTwardy FED i miękkie EBC: Jaki okaże się Bank Anglii?
Następny artykułKorea Południowa nie wyemituje swojej kryptowaluty
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here