Naga Markets
MACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

NZDUSD

Para wykonała duży zwrot w dół w grudniu, dolar nowozelandzki stracił ponad 3 figury, natomiast styczeń to odrabianie strat. Byki na NZDUSD mają dość spory problem ze spadkowo nachyloną wstęgą średnich 200-dniowych, już dwukrotnie handel ponad nimi okazała się pułapką dla kupujących. Obecnie kurs moim zdaniem przygotowuje się do testu 50% zniesienia ostatniego odreagowania, tam upatrywałbym spekulacyjnych okazji dla pozycji długich, z potencjalnym targetem na 0,6800 a nawet 0,6880 (tylko spekulacyjnych ponieważ NZD jest teraz najsłabszą walutą).

Gdyby jednak zamknięcie tygodnia wypadło na minimach to z punktu widzenia interwału tygodniowego pojawi się problem. Wówczas grudniowy spadek będę traktował jako nowy impuls w dół i poszukiwał spadkowego MACD.

nzdusd

GBPCAD

Kupujący na funcie wydają się nie rezygnować, szansa pojawia się również na krosach w tym GBPCAD. Być może dolar kanadyjski nie jest tu najlepszą propozycją, zamiast tego można posłużyć się frankiem, euro czy choćby AUD. Ale wracając do tytułowej pary, ważny będzie piątek gdyż z Kanady opublikowany zostanie odczyt nt. inflacji, natomiast z UK sprzedaż detaliczna. Z technicznego punktu widzenia, para ma przed sobą ważny opór w postaci miesięcznego piwota oraz strefę średnich 200 MA. Po dynamicznym wybiciu górą będę oczekiwał re-testu średniej kroczącej z interwału H4.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

gbpcad

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, CAD/JPY, EUR/NZD
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – kurs dolara zyskuje względem głównych walut
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here