Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Po bardzo słabej sesji dla dolara australijskiego w środę ubiegłego tygodnia, para wpadła pod miesięczny piwot i od tamtej pory nie może się podnieść. Siłę USD potwierdzają ostatnie dwie sesje zakończone cieniami, ceny była znacznie wyżej ale to nie spotkało się z akceptacją i na parze AUDUSD oglądamy spadki. Dla inwestorów poza rynkiem, warto poczekać na spadek poniżej średniej MA25 z wykresu H4. Logiczny poziom zysku z pozycji krótkich to ok 0,6920. Natomiast powrót ponad lutowy piwot oraz wejście w ten “prowizoryczny” kanał wznoszący będzie oznaką siły byków, gdyż to ich jeszcze wspiera interwał tygodniowy (biorąc pod uwagę wskaźnik MACD).

audusd

EURCHF

Mini krach na franku z tej perspektywy nie był tak spektakularny jak na przełomie roku i CHF nadal jest najsłabszy w koszyku. Warto to wykorzystać kupując inne waluty jak choćby euro czy może lepiej USD, który w tej konfrontacji będzie silniejszy. Sytuacja jednak nie jest tak jasna, bowiem mimo silnej strefy wsparcia wokół miesięcznego piwota – 1,1330/40, od góry dostępu broni 200-sesyjna średnia krocząca. Ponadto dalszego osłabienia franka nie wspiera w tym interwale oscylator MACD.

W krótkim terminie po pokonaniu średniej z H4 moglibyśmy się spodziewać spekulacyjnego spadku, jednak zasięg nie jest zbyt duży. W szerszej perspektywie warto poczekać na wybicie z formacji “inside bar” na dziennym lub z kształtującego się trójkąta, opcjonalnie poszukać silniejszej pary niż euro.

eurchf


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGlobalne spowolnienie wzrostu widoczne od początku 2019 r. – komentuje NAB
Następny artykułKurs dolara kanadyjskiego słabnie. USD/CAD na nowych maksimach
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here