Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Dolar australijski nie może zaliczyć tego miesiąca do udanych, wysokie otwarcie z luką zostało wykorzystane do sprzedaży przy 200-sesyjnej średniej kroczącej. Warto zwrócić uwagę, że wystąpiła dywergencja ze wskaźnikiem a kilka dni później sam MACD zapalił się na czerwono. Obecnie ważnym oporem będzie grudniowy piwot 0,7240 i w tym punkcie spodziewam się reakcji podaży, będę także obserwował rynek z interwału H4 – szczególnie pierwszy test średniej MA25x5.

Zagrożeniem dla scenariusza spadkowego może być rosnący MACD z interwału tygodniowego (W1) dlatego swing traderzy mogą rozpatrywać obecny spadek w kategoriach korekty. Będę tu obserwował poziom 0,7163 jako 61,8% zniesienia od październikowego dołka.

audusd d1

EURGBP

Funt słabnie w oczach, dwa dni temu doszło na wykresie pary EURGBP do pokonania istotnego oporu, kurs wyszedł na 1-miesięczna maksima. Dziś dla odmiany kurs odpoczywa, utrzymując się powyżej 0,900. Dla graczy zaangażowanych po długiej stronie, logicznym punktem zysku może być okolica 0,9100; zaś dla osób oczekujących na wejście warto obserwować wybitą strefę oporu (pomarańczowa). Dla bardziej agresywnych graczy chcących wykorzystać osłabienie funta można wykorzystać GBPNZD lub GBPCHF lub nawet GBPUSD.

eurgbp d1

EURCAD

Dolar kanadyjski zaraz po funcie jest najsłabszą walutą, dlatego w relacji do euro od kilku dni mamy sygnał wzrostowy MACD. Od dnia wyjścia nad poziom zero, para konsekwentnie rysuje wyższe szczyty i dołki. Impuls wzrostowy z początku grudnia doprowadził to wyjścia na nowe 2-miesięczne maksima, kurs znalazł się jednoczenie pomiędzy dwoma średnimi 200-dniowymi co może prowadzić do trendu bocznego. Spodziewam się testu pomarańczowej strefy wsparcia i sprawdzenia popytu w rejonie ~1,510; udana obrona może zaprowadzić kurs nawet 200 pipsów wyżej.

eurcad d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Trump wspiera odbicie
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Novogratz wierzy, że Bitcoin zostanie „cyfrowym złotem”
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here