Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPUSD

Popularny kabel znajduje się w dość ciekawym miejscu,spadki z pierwszych sesji roku szybko zostały odrobiony i kurs tworzy zawężającą się konsolidacje ze wskazaniem na byki. Oscylator MACD dzienny pokazuje kierunek północny a na interwale tygodniowym trwa walka o wejście na ścieżkę wzrostu. Utrzymanie do piątku poziomu 1,270 będzie rozpatrywane przeze mnie pro-wzrostowo. W horyzoncie 4-godzinnym również punktują byki, tworząc wyższe szczyty i dołki. Dynamiczne wsparcie to średnia MA 25, natomiast zagrożeniem dla wzrostu może być kształtująca się dywergencja.

Dla wybicia górą pierwszy logiczny poziom zysku to rejon 1,290 oraz wyżej 200-sesyjna średnia krocząca. Alternatywnie spadek poniżej 1,2670 może być problemem dla pozycji długich, wówczas możemy zobaczyć nawet test połowy knota z 3. stycznia.

gbpusd d1

USDPLN

Zaglądając na polskie podwórko, na pierwszy plan wysuwa się pokonanie wczoraj poziomu 3,73 z którym USDPLN mierzył się trzykrotnie i za każdym razem odbijał. Tym razem tak się nie stało i polska złotówka jest najmocniejsza od października ubiegłego roku – to zbiegło się także z wybiciem na EURUSD i tę parę również należy obserwować. Dziś kurs próbuje odbijać jednak po południu jest ściągany w dół, dlatego spodziewam się w kolejnych tygodniach dotarcia do srefy średnich 200-sesyjnych w rejonie 3,70. Osłabienie kursu będzie oznaczać kupno złotówek które następnie mogą być przeznaczone na kupno polskich akcji.

Alternatywnie powrót nad 3,74 tudzież nad średnią MA z wykresu H4 będzie ostrzeżeniem dla niedźwiedzi że rynek może nadal być w fazie “stabilny i zmienny”.

usdpln d1

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here