Naga MarketsMabion zyskuje 2,7% pomimo strat w 2 kwartale. Spółka kontynuuje odbicieW trakcie czwartkowej sesji Mabion notuje wyraźny wzrost swojej wyceny, pomimo publikacji raportu za 1 półrocze 2021, w którym spółka wykazała straty zarówno w samym drugim kwartale, jak i całym pierwszym półroczu. Informacja o ostatnim etapie przygotowań do badań klinicznych leku Mabion CD20, poprawa względem ubiegłego roku i perspektywa potencjalnego dopuszczeniu leku do obrotu w drugiej części przyszłego roku zdaje się przeważać na sentymentach inwestorów.

Mabion rośnie o 2,7%

W trakcie dzisiejszej sesji Mabion notuje wyraźny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 2,70%, co oznacza wzrost o 1,90 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 70,50 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 72,40 zł.– Mabion otwiera się dzisiaj luką wzrostową i kontynuuje odbicie z ostatnich dni, po publikacji raportu finansowego za II kwartał tego roku. Spółka pokazuje stratę netto na poziomie 2,5 mln zł wobec niemal 11 mln zł straty w analogicznym okresie rok temu. – wskazuje Dom Maklerski XTB.

Mabion zyskuje 2,7% pomimo strat w 2 kwartale. Spółka kontynuuje odbicie
Notowania spółki Mabion dnia 16.09.2021. Źródło: Stooq.pl

W I poł. 2021 r. spółka miała 19,57 mln zł jednostkowej straty netto w porównaniu z 30,83 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach z usług badań i rozwoju wysokości 1,59 mln zł wobec braku przychodów rok wcześniej.

– Strata operacyjna wyniosła 4,43 mln wobec 12,35 mln rok wcześniej. Przychody z usług badań i rozwoju to 1,59 mln zł wobec braku przychodów rok wcześniej. Jest to jednak poprawa wyników – w I połowie roku spółka zanotowała ponad 19,5 mln straty netto, natomiast w zeszłym roku w analogicznym okresie było to niemal 31 mln zł. – dodaje także.

Od kilku dni spółka systematycznie zyskuje, zwiększając w tym czasie swoją wycenę z 58,20 zł w czwartek (10 września) do dzisiejszych blisko 72 zł, choć początkowo akcje drożały nawet do 74,50 zł.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Kluczowe projekty R&D

Mabion po konsultacji z europejskimi agencjami regulacyjnymi w ramach Scientific Advice ustalił strategię wspólnego rozwoju leku MabionCD20 pod kątem jego dopuszczenia na rynku europejskim i amerykańskim oraz wypracował ostateczny zakres danych niezbędnych do złożenia wniosku, a następnie zarejestrowania MabionCD20 na rynku europejskim w ramach procedury centralnej.

Ustalenia z regulatorami dotyczyły zakresu badań klinicznych i analitycznych, jakie są niezbędne do złożenia wniosku o rejestrację i dopuszczenie do obrotu MabionCD20 w ramach procedury centralnej na rynku europejskim. Badanie zostało zaprojektowane jako trójramienne badanie pomostowe, ponieważ łączy strategię regulacyjną na rynek EU i USA i będzie obejmowało badania z wykorzystaniem rituximab MabionCD20, badania na rynek europejski z wykorzystaniem leku referencyjnego zarejestrowanego w UE (MabThera) oraz badania na rynek amerykański z wykorzystaniem zarejestrowanego tam Rituxanu.

Badanie ma także charakter pomostowy, ponieważ będzie odnosić się do wyników badań klinicznych, jakie Mabion przeprowadził w latach 2013-2018 z udziałem pacjentów w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS) i chłoniaku nieziarniczym (NHL) z wykorzystaniem MabionCD20 pochodzącym z małej skali wytwarzania.

– Rozpoczęliśmy już zgłaszanie badania klinicznego do lokalnych komisji bioetycznych w poszczególnych krajach, w których we współpracy z naszym CRO – Parexelem skwalifikowaliśmy kilkadziesiąt ośrodków klinicznych. Planujemy, że pierwsze podanie pacjentowi MabionCD20 w ramach tego badania nastąpi w czwartym kwartale tego roku. Oceniamy, że wypracowany w toku uzgodnień z regulatorami zakres badań klinicznych i analitycznych jest wystarczający do złożenia wniosku rejestracyjnego w Europejskiej Agencji Leków, co powinno to nastąpić w drugim półroczu 2022 r. co jest zgodne z naszymi dotychczasowymi deklaracjami – mówi Krzysztof Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Mabion S.A.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres roczny | dino kurs | datawalk kurs | take profit | lotos akcję | długoterminowa prognoza kursu dolara | pzu giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here