Naga MarketsMabion znajduje się już poniżej ceny z ostatniej emisjiWczorajsza sesja na warszawskim parkiecie przypomniała inwestorom jak ważna dla kondycji krajowej giełdy jest sytuacja na rynkach bazowych. Po silnym otwarciu w czwartek, nastąpiła konsolidacja na wyższych poziomach, do czasu otwarcia się sesji w Stanach Zjednoczonych.

Mabion stracił wczoraj aż 14,68 proc.

Wystarczył jedynie nieznaczny przejaw słabości z pierwszej godziny sesji za oceanem, aby WIG20 oddał całe wzrosty wypracowane na otwarciu i ostatecznie zamknął się tracąc 0,03%. Podobnie radziły sobie niższe segmenty rynku. mWIG40 stracił 0,09%, a sWIG80 0,23%. Jednakże to obraz wczorajszej sesji na indeksie blue chipów w ostatecznym rozrachunku prezentuję się najmniej korzystnie dla strony popytowej. Oddanie wypracowanej przewagi na poziomie 2075 pkt. wzmacnia go jako kluczowy opór, a obraz sesji widziany przez wyrysowaną formację świecową stwarza okazję dla sprzedających.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród spółek w czwartek należy wyróżnić w szczególności debiutujący Vercom, który wzrósł o ponad 16% pomimo relatywnie słabszych nastrojów na szerokim rynku, co pozostaje nadzwyczaj pozytywne biorąc pod uwagę, iż ostatnie debiuty były w większości dla inwestorów rozczarowaniem. Wśród akcji będących szeroko obserwowanymi przez inwestorów w dniu wczorajszym należy także wyróżnić Asbis zyskujący 17,65% i z drugiej strony tracące kolejno 16,98% i 14,68% Boombit oraz Mabion. W szczególności emocje rozbudzają spadki notowań Mabionu, które znajdują się obecnie poniżej ceny z ostatniej emisji, która miała miejsce dwa miesiące temu. Powyższe wpłynęło na fakt, iż to indeks WIG-Leki (-5,42%) był wczoraj najgorszym indeksem sektorowym.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W piątek na krajowych inwestorów wpływ będzie miało kilka niezależnych od siebie czynników. Po pierwsze wczoraj sentyment na amerykańskich parkietach uległ nieznacznej poprawie po zakończeniu sesji w Europie, co przekłada się na rosnące o 0,8% notowania kontraktów terminowych na DAX30, a to pozwala oczekiwać pozytywnego otwarcia sesji w Warszawie. Z drugiej strony dzisiejszy dzień jest pierwszym piątkiem miesiąca, co oznacza iż w Stanach Zjednoczonych zostaną opublikowane o 14:30 kluczowe dane na temat zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Zazwyczaj inwestorzy pozostają wstrzemięźliwi względem wykonywania znaczących przetasowań przed publikacją powyższych danych. Niemniej jednak lokalnie kluczowy może okazać się inny czynnik.

Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, który w składzie 7 sędziów odpowiedzieć ma na pytania prawne zadane przez Rzecznika Finansowego, dotyczące sposobu rozliczeń po unieważnieniu przez sąd powszechny umowy kredytu denominowanego lub indeksowanego w walucie obcej. Samo zaplanowane na godz. 10.00 posiedzenie jest niejawne, ale po posiedzeniu planowana jest publikacja informacji w sprawie podjętej uchwały, która może być kluczowa dla krajowego sektora bankowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | forex waluty w czasie rzeczywistym | eur usd | notowania cd projekt | theppro sklep |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here