Naga MarketsLogo MabionMabion odnotował 16,71 mln zł straty netto w II kw. 2019 r. wobec 26,83 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 17,74 mln zł wobec 22,82 mln zł straty rok wcześniej.

W I-II kw. 2019 r. spółka miała 31,7 mln zł straty netto w porównaniu z 41,18 mln zł straty rok wcześniej.

Zarówno w II kw., jak w I poł. 2019 oraz rok wcześniej spółka nie odnotowała przychodów ze sprzedaży.

“Spółka w latach 2018 i 2019 nie prowadziła sprzedaży. Jednocześnie spółka ponosiła koszty działalności operacyjnej w związku z kosztami prowadzonych prac rozwojowych, inwestycjami w maszyny i urządzenia służące do prowadzenia prac rozwojowych i do produkcji leków w przyszłości, a także kosztami ogólnego zarządu związanymi m.in. z pozyskiwaniem finansowania dla bieżącej działalności. W związku z powyższym, zarówno w 2018 jak i w 2019, spółka rozpoznała stratę na działalności operacyjnej oraz stratę netto, w związku z czym brak jest możliwości wyznaczenia wskaźników finansowych dla spółki związanych z rentownością” – czytamy w raporcie.

Źródło: ISBnews

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną o poranku o około 1%. Na wykresie widać, że cena porusza się w konsolidacji. Dopiero wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek. W związku z tym, że spółka ma za sobą większą przecenę, wydaje się, że są szanse na wybicie górą.

źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen na ważnym wsparciu. Plany przejęcia firmy Ruch S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here