Naga MarketsAnalitycy BM PKO BP, w raporcie z 7 maja, zwiększyli cenę docelową akcji Mabionu do 38 zł z 17 zł wcześniej. Podtrzymano zalecenie “sprzedaj”. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

“Pomimo znacznej wyprzedaży w ostatnich dniach, wciąż postrzegamy akcje Mabionu jako przewartościowane. Po pierwsze, szacujemy, że projekt szczepionki wygeneruje łączną EBITDA w latach 2021-25 na poziomie około 250 mln zł (co stanowi zaledwie 1/3 kapitalizacji). Po drugie, rozwiązanie umowy partneringowej z Mylanem na rynek europejski zwiększa ryzyko związane z komercjalizacją MabionCD20” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ponadto, co niemniej ważne, uważamy że sytuacja finansowa spółki będzie w znacznej mierze zależeć od sukcesu projektu szczepionki” – dodano.

Według BM PKO BP, emisja akcji, która zapewniła spółce 117 mln zł dodatkowej gotówki, zaspokoi potrzeby finansowe do połowy 2022 r.

“Niemniej, biorąc pod uwagę znaczne wydatki związane z: ukończeniem badań pomostowych i procesu rejestracji dla MabionCD20, planowaną inwestycją w nowe moce produkcyjne oraz zwrotem zaliczki od Mylana, sytuacja finansowa spółki zdaje się zależeć głównie od sukcesu projektu szczepionki” – dodano w raporcie.

Niewiele zostało po wybiciu

Wykres pokazuje znikome znaczenie techniki. Kurs stał się mocno rozchwiany po informacjach o zaangażowaniu spółki w walkę z COVID-19. Cała zwyżka zostaje właśnie wymazywana, a cena wróciła na poprzednie szczyty.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here