Naga Markets

Mabion z chwilowym odbiciem po przedłużeniu umowy z Novavax - zapiski giełdowego spekulantaMabion i Novavax przedłużyły do końca 2026 roku (rok dłużej niż w poprzedniej umowie) i rozszerzyły zakres umowy na produkcję antygenu białkowego do szczepionki przeciw COVID-19. Spółki będą rozszerzać współpracę o produkcję antygenu z uwzględnieniem wariantu Omicron. “Mabion zawarł z firmą Novavax aneksy do realizowanej umowy o wartości 372 mln USD na kontraktowe wytwarzanie antygenu szczepionki Nuvaxovid na COVID-19, które przedłużają czas trwania umowy do końca 2026 roku.

W zawartych aneksach określone zostały także nowe warunki współpracy, zgodnie z którymi obok płatności za produkcję przez Mabion kolejnych serii antygenu (do szczepionki na COVID-19 wariant Omicron), zagwarantowane zostały również płatności z tytułu rezerwacji mocy produkcyjnych zakładu Mabionu. Mabion i Novavax planują rozszerzenie wytwarzania antygenu także o wariant Omicron oraz o kolejne zlecone prace kontraktowe” – czytamy w komunikacie.

Obrona wsparcia

Nowa formuła wynagrodzenia umacnia stabilność finansową Mabionu co najmniej do II kw. 2024 r., gwarantując comiesięczne płatności indeksowane wskaźnikiem inflacji, podkreślono w komunikacie. Na wykresie mieliśmy w piątek kilkuprocentowe odbicie, jednak dość szybko pojawiła się realizacja zysków. Wydaje się więc, że trzeba szykować się na kolejny test wsparcia w rejonie 20,50 zł.

mabion

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTIM: 3LP zdecydowało o odwołaniu oferty publicznej akcji serii E
Następny artykułPKN Orlen z problemami na wsparciu przy 55 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here