Naga MarketsMabion wyróżnił się na tle innych spółek i zyskał ponad 12 procentOstatni tydzień na warszawskiej giełdzie przyniósł wybicie WIG20 na nowe roczne maksima. Dobre nastroje na początku tygodnia zbudowane były na podstawie oczekiwań pozytywnego wpływu rządowego programu Polski Ład na wybrane sektory spółek na GPW. W dalszej części tygodnia wsparciem dla inwestorów były spadające notowania USD/PLN.

Mabion odnotował imponującą sesję, WIG-Motoryzacja najsilniejszym subindeksem

Najważniejszym czynnikiem pozostaje jednakże korelacja z rynkami bazowymi. Dobra kondycja europejskich jak i amerykańskich parkietów pozostaje kluczowa dla kontynuacji trendu wzrostowego w Warszawie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najsilniejszym subindeksem w piątek był WIG-Motoryzacja z wynikiem 6,04%. Największy wpływ na notowania całego parkietu miał jednakże WIG-Banki rosnący o 2,8%. Do udanych tydzień mogą zaliczyć ponadto spółki z WIG-Nieruchomości, które w pięć dni zyskały 3,18% po informacji o programie Nowy Ład. Z drugiej strony w piątek najgorzej na GPW wypadł sektor energetyczny (-3,1%). Za tak duże spadki odpowiadało PGE, które zakończyło notowania z wynikiem -6,63%. Powyższe było wynikiem decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który przychylił się do wniosku Czech i nakazał Polsce natychmiastowe zaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Powyższa decyzja spotyka się z sprzeciwem władz spółki jak i przedstawicielami rządu, którzy zapowiadają że decyzja TSUE nie zostanie wykonana. Od nakazu nie ma jednakże środka odwoławczego. Jeśli Polska się nie dostosuje, możliwe są kary finansowe.

Wśród pozostałych spółek in plus wyróżniały się m.in. Mabion (+12,25%), Intercars (+10,36%), czy Boombit (+6,96%). Z drugiej strony silne spadki notowały m.in. Datawalk (-5,5%), Asbis (-5,04%) i Rainbow (-4,69%).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dziś zmienność notowań może być mniejsza w związku z dniem wolnym od pracy na szeregu europejskich rynków (m.in. Niemcy, Francja, czy Szwajcaria) w związku z obchodami Zielonych Świątków. Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 jak i DAX 30 w godzinach porannych wskazują na nieznaczną przewagę strony popytowej, co pozwala oczekiwać relatywnie neutralnego startu sesji w Warszawie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres btc | gielda forum | pgnig akcje forum | gpw lotos | pgnige notowania | akcje pgnig forum | cd projekt akcje |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here