Naga MarketsMabion włączy się w badania nad szczepionką na COVID-19 - zapiski giełdowego spekulantaNotowania biotechnologicznej spółki Mabion, otworzyły się sporą luką wzrostową podczas wtorkowej sesji. Powodem okazała się informacja o tym, że spółka zawarła porozumienie z australijską firmą biotechnologiczną Vaxine Pty Ltd określające warunki dalszych umów mających na celu nawiązanie współpracy na rzecz wspólnego rozwoju, produkcji i wprowadzenia na rynek w UE szczepionki przeciwko SARS-Cov-2 opracowanej przez Vaxine, która jest obecnie w I fazie badań klinicznych.

Po sfinalizowaniu umowy o współpracy, Mabion stanie się partnerem Vaxine kierującym w przyszłości rozwojem klinicznym, produkcją i komercjalizacją szczepionki na rynku polskim i europejskim.

  • Mabion podpisuje ważną umowę
  • Spółka może stać się dystrybutorem szczepionki przeciw COVID-19 w UE

Jest to więc świetna wiadomość dla Mabionu, także z uwagi, że badania partnera w zakresie koronawirusa są na bardzo zaawansowanym etapie. Dotychczasowe badania na zwierzętach wykazywały wysoką skuteczność ich preparatu. W komentarzu podkreślono, że współpraca z Vaxine nie wpłynie na rozwój i komercjalizację głównego kandydata na lek, czyli MabionCD20, z którym od kilku lat wiązano spore nadzieje na szybką rejestrację.

Już nie tylko lek CD20

Wydaje się, że dla akcjonariuszy istotne jest, że wśród tematów mogących wspomóc notowania pojawia się coś więcej po za CD20. Na wykresie pojawia się próba wybicia z konsolidacji. Jeżeli zwyżka będzie kontynuowana, celem dla popytu mogą być okolice oporu w rejonie 68 zł.

mabion

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here