Naga MarketsMabion traci we wtorek nawet 15%. Spółka najsłabszym komponentem mWIG40Wtorkowa sesja przynosi bardzo wysokie spadki na walorach Mabionu. Akcje spółki traciły w trakcie sesji nawet 15%, a kurs spadł do 26 zł. Walory radzą sobie zdecydowanie najsłabiej w gronie wszystkich komponentów indeksu mWig40, który po godzinie 14, jest kilka dziesiątych procenta pod kreską. Biuro Maklerskie PEKAO obniżyło rekomendację dla walorów spółki do “sprzedaj”, a cena docelowa została ustalona na poziomie 17 zł.

  • Kolejne problemy Mabionu z uzyskaniem zgody na wprowadzenie na rynek leku MabionCD20.
  • BM Pekao obniżyło rekomendację dla Mabionu. Cena docelowa na poziomie 17 zł.
  • W trakcie wtorkowej sesji walory spółki spadają nawet o 15%, a kurs dobił do 26 zł.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Mabion może wprowadzić nowy lek na rynek dopiero w 2024 roku

W ostatnim czasie, do inwestorów dociera coraz więcej informacji o problemach z uzyskaniem zgody EMA dla MabionCD20 oraz decyzja o przeprowadzeniu dodatkowego badania klinicznego fazy I/II. Te fakty kolejny raz opóźniły potencjalne wprowadzenie leku na rynek do 2024 r., a co za tym idzie obniżyły potencjał sprzedażowy projektu. Wzrosło ryzyko rozwiązania umowy z Mylanem i spowodowały dodatkowe koszty.
Powyższe informacje były powodem obniżenia rekomendacji przez PEKAO Biuro Maklerskie dla Mabionu do “sprzedaj”, a cena docelowa została obniżona do poziomu 17 zł. za akcję, co implikuje potencjał spadku kursu o 47%.
Zdaniem BM PEKAO decyzja o przeprowadzeniu kolejnego badania klinicznego fazy I/II opóźnia potencjalną rejestrację MabionCD20 w Europie do 2024 r. i oznacza dodatkowe koszty przekraczające 100 mln PLN. Do tego czasu unijny rynek rytuksymabu powinien już być podzielony między konkurentów Mabionu.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Akcje Mabionu na wsparciu, czy poziom 26 zł. zatrzyma spadki?

Ostatnie sesje na walorach Mabionu to wyłamanie dołem z konsolidacji w okolicach 32,5 zł. Kurs spadł poniżej 50 i 200-sesyjnej średniej kroczącej i szybko zaliczył wsparcie na poziomie 26 zł., które było wyznaczone przez dołek z pierwszej połowy września. Wtedy poziom 26 zł. zatrzymał spadki i to właśnie tam pojawił się impuls wzrostowy, który wywołał bardzo dynamiczne wzrosty na walorach spółki, które doprowadziły kurs w przeciągu kilkunastu sesji do poziomu 54 zł., co stanowiło wzrost o nieco ponad 100%.

Kolejna obrona wsparcia może wiązać się z powrotem w okolice konsolidacji z początku miesiąca, do poziomu 32 zł. Dalsze spadki mogą jednak sprowadzić notowania aż do okolic w pierwszej kolejności 22 zł., następnie 20 zł., gdzie kurs spadł podczas tąpnięcia z połowy lipca br.

Notowania Mabionu z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

We wtorek o godzinie 14:25 akcje Mabionu tracą 10%, a kurs akcji oscyluje w okolicach 28,45 zł. Obroty zbliżają się do 3,5 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here