Naga MarketsMabion traci ponad 24%. Rejestracja nowego leku najwcześniej w 2022 rokuPiątkowa sesja nie zaczęła się najlepiej dla akcji Mabionu. Walory spółki po 2 godzinach handlu tracą 24%, a kurs został zawieszony na dolnych widełkach. Teoretyczny kurs otwarcia wynosi 26,5 zł. co będzie stanowić ponad 32-procentowy spadek. Spółka poinformowała o pracach nad dopuszczeniem nowego leku, które mają zostać ukończone dopiero w 2022 roku.

  • MabionCD20, nowy lek Mabionu, może zostać dopuszczony do obrotu dopiero w 2022 roku.
  • Zakładane działania wymagają związane z przygotowaniem do sprzedaży leku wymagają nakładów netto na poziomie ok. 75-85 mln zł
  • Akcje spółki tanieją w piątek o ponad 24%.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas piątkowej sesji Mabion traci ponad 24%!

Walory Mabionu tracą bardzo mocno na wartości po komunikacie, który pojawił się jeszcze przed sesją a dotyczy rejestracji nowego leku firmy. Inwestorzy od otwarcia rzucili sie do sprzedaży swoich akcji, co doprowadziło do gigantycznych spadków na walorach spółki.

Na otwarciu piątkowej sesji kurs wynosił 39,15 zł., zatem był na poziomie wczorajszego zamknięcia. Kolejne minuty to jednak szybkie osuwanie się walorów. Ostatnie transakcje dokonywane były podczas spadku o 24%, kurs wynosił wtedy 29,7 zł. Obecnie walory są zawieszone na dolnych widełkach. Wygląda na to, że notowania zostaną wznowione po jeszcze niższej cenie. Obroty przekroczyły 7 mln zł.

Notowania Mabionu z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Mabion mocno tracił na początku bieżącego roku. Jeszcze w grudniu za 1 akcję spółki płacono ponad 100 zł., a na przełomie marca i kwietnia handlowano akcjami spółki poniżej 20 zł. Następnie walory zaczęły odrabiać straty, kurs w czerwcu pokonał na moment barierę 40 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here