Naga MarketsMabion szaleje w mWIG40, ponad 118% wzrost cen akcji!Słaba końcówka lutego i naruszenie przez WIG20 poziomu 1900 pkt. aktywowało popyt. Indeks dużych spółek zyskał w minionym tygodniu 1,7%, ale w środę zbliżyliśmy się nawet do 2000 pkt, co oznaczało wzrost ponad 4%. Najwięcej zarobić dał Alior (+11,6%) kontynuując rajd po dobrych wynikach za 4Q’20.

Mabion nadal zyskuje po umowie z Novavax i PFR ws. produkcji szczepionki

Bardzo dobry tydzień miały tez spółki paliwowe (+8/9%). Najwięcej straciły mocne w lutym spółki górnicze (-2/3%). Z kolei w mWIG40 szalał Mabion (+118%) po umowie z Novavax i PFR ws. produkcji szczepionki (dzień później spółka rozpoczęła sprzedaż akcji w ABB). Prawie 10% korekty doznał Budimex i pociągnął cały WIG-Budownictwo 4% w dół (zdecydowana większość komponentów zyskała). Wciąż w odwrocie pozostawał WIG-Games (- 1,8%), choć pojawiały się próby odreagowania szczególnie na CIG (+8%), ale i również PlayWay czy TEN. Lekko stracił CDR, a 7% oddał 11b po ujawnieniu dużej pozycji krótkiej. Kolejną 11% przecenę zaliczył niedawny debiutant Huuuge, choć w drugiej części tygodnia było widać wyczerpanie podaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nastroje na spółkach technologicznych dalej będą zależeć od kondycji Nasdaqa. Ta w całym tygodniu była słaba, ale piątek przyniósł zmianę sentymentu. Po 12% przecenie od szczytu i trzech tygodniach spadków NDX zawrócił i ostatecznie piątek zakończył na zielono (+1,6%), co daje nadzieje na zakończenie korekty. Dane dnia z amerykańskiego rynku to oczywiście rynek pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło aż o 379 tys. vs 182 tys. oczek., a stopa bezrobocia spadła do 6,2%. W górę skorygowano też dane z poprzedniego miesiąca. W sobotę z kolei Senat po wielogodzinnej batalii przyjął pakiet stymulacyjny Bidena, który po poprawkach we wtorek będzie jeszcze głosowany w Izbie Reprezentantów.

Nastroje u progu nowego tygodnia nie są najlepsze po spadkach w Azji. Wciąż w centrum uwagi jest rosnąca rentowność amerykańskich obligacji, co przekłada się na gorsze nastroje wśród spółek technologicznych. Kontrakty na S&P500 tracą ok. -0,3%, a na NDX ok. -1%. Tymczasem ropa przebija 70 USD/bbl po ataku rakietowym Huti na największy terminal naftowy świata Ras Tanura w Arabii. Wg. władz nikt nie ucierpiał i nie ma poważnych zniszczeń.

Autor: Krystian Brymora, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy | nasdaq akcje | dax wykres | notowania ropy brent | giełda jsw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here