Naga MarketsLogo MabionW dniu 16 września 2020 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie delegowania członka Rady Nadzorczej Pana Adam Pietruszkiewicza do Zarządu Mabion S.A. Adam Pietruszkiewicz będzie odpowiedzialny za realizację nowych projektów strategicznych w Spółce. Poszerzenie Zarządu o osobę z dużym doświadczeniem biznesowym jest dla spółki Mabion istotnym wzmocnieniem w obszarze nawiązywania współpracy ze światowymi partnerami.

Adam Pietruszkiewicz będzie odpowiedzialny za realizację nowych projektów strategicznych

Adam Pietruszkiewicz od dnia 15 czerwca 2020 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Mabion S.A. Posiada szerokie doświadczenie w branży private equity, gdzie koncentrował się na transakcjach fuzji i przejęć. Posiada także szerokie kontakty w środowisku biznesowym zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Wiedza rynkowa oraz szerokie kompetencje Pana Adama Pietruszkiewicza które wnosi do Mabion S.A. stanowią doskonałe uzupełnienie naszych kompetencji. Jestem przekonany, że decyzja o powołaniu go do Zarządu pozwoli nam na jeszcze szerszą realizację ambitnych planów, które znajdują się w strategii spółki” – mówi dr Dirk Kreder, Prezes Zarządu Mabion S.A.

„Spółka jest obecnie w bardzo istotnym momencie swego rozwoju i nawiązywania współpracy z liczącymi się zagranicznymi partnerami biznesowymi. Włączenie się Adama Pietruszkiewicza w bieżącą pracę firmy to odpowiedź na wyzwania jakie przed nią stoją. Bardzo istotne są również jego kompetencje i doświadczenia w pozyskiwaniu funduszy od inwestorów” – powiedział Krzysztof Kaczmarczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Mabion S.A.

Adam Pietruszkiewicz jest Partnerem w Twiti Investments. Podczas 22 lat aktywności zawodowej w branży private equity pełnił m.in. funkcje: w latach 2016-2019 Dyrektora Zarządzającego COAST2COAST CAPITAL, w latach 2016-2019 Przewodniczącego Rady Nadzorczej Krosno Glass Sp. z o.o., w latach 2014-2015 Partnera ICENTIS Capital, w latach 2001-2014 Dyrektora w The Riverside Company. W Twiti Investments jego główny zakres odpowiedzialności to realizacja transakcji typu M&A, pozyskiwanie inwestorów oraz funduszy oraz nadzór nad spółkami portfelowymi.

Adam Pietruszkiewicz w 1998 roku uzyskał tytuł Bachelor of Arts in Business Administration na Uniwersytecie Bostońskim, gdzie skoncentrował się na zarządzaniu międzynarodowym i stosunkach międzynarodowych.

Określony w uchwale Rady Nadzorczej okres oddelegowania Adama Pietruszkiewicz do Zarządu trwa od 17 września 2020 r. do 17 grudnia 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcjonariusze LPP zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok
Następny artykułMostostal Zabrze spodziewa się 63 mln zł przychodów z umów z Liebherr w 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here