Naga MarketsMabion odnotował wczoraj znaczny wzrost, dobry wynik indeksu WIG-LekiSpadki notowań na rynkach Azjatyckich w dniu wczorajszym, które wynikają obecnie głównie z obaw o kolejną falę koronawirusa w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, miały kluczowy wpływ dla notowań rynków wschodzących i dotknęły także inwestorów w Warszawie. Szeroki WIG stracił 1,08%, przy podobnym zachowaniu WIG20 (-1,21%) i mWIG40 (-1,23%) oraz relatywnej sile sWIG80 (-0,59%).

Mabion zyskał wczoraj ponad 4 procent, Pekao ze słabym wynikiem

Na słabszą kondycję krajowego parkietu wpływał także osłabiający się złoty, który w dniu wczorajszym stracił zarówno do dolara jak i do euro. Chociaż wczorajsza słabość rynku wynikała głównie z zewnętrznych czynników, niesie ona za sobą także techniczne konsekwencje. W wypadku kontynuacji spadków z bieżących poziomów, czyli z poziomu nieznacznie przebitego szczytu na WIG z 2007 roku do czego doszło w ubiegłym tygodniu, inwestorzy mogliby odebrać to jako formację podwójnego, lub licząc z ekstremum z 2018 roku, potrójnego szczytu. Obecnie nie jest to jednakże nasz scenariusz bazowy.We wtorek na krajowej giełdzie jedynie trzy indeksy sektorowe zakończyły dzień wzrostami. Były to WIG-Leki (1,48%), WIG-Games (0,41%) i WIG-Nieruchomości (0,28%). Na powyższe wyniki kolejno w szczególności wpłynęły wzrosty Mabionu o 4,43%, CD Projektu o 1,54% i Develi o 2,69%. Najsłabiej radził sobie natomiast sektor energetyczny, który stracił 2,9%. W WIG20 jedynie 4 z 20 spółek zakończyły sesję na plusie. Najwięcej zyskało Allegro rosnąc o 2,44%. Z drugiej strony najwięcej straciło Pekao (-3,55%).

Słabość warszawskiego parkietu nie była obrazem sesji w całej Europie. Krajowy parkiet poza rynkiem rosyjskim był najgorszym na całym Starym Kontynencie w dniu wczorajszym. Niemiecki DAX rósł o 0,88%. Relatywnie dobra sesja również miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie Nasdaq 100 wzrósł o 0,33% a S&P 500 o nieznaczne 0,03%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Na większości parkietów w Azji obserwujemy wzrosty. Nie przekłada się to jednakże na notowania kontraktów terminowych na DAX30 (minimalne spadki) i S&P 500 (minimalny wzrost). Wydarzenie tygodnia, czyli publikacja danych o zatrudnieniu w amerykańskim sektorze pozarolniczym, wciąż znajduje się przed inwestorami (piątek). Stąd najbliższe dwie sesje mogą przybrać techniczny charakter. Dla rynków zagranicznych dzisiaj ważny może być odczyt zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA publikowany przez ADP. W Polsce warto zwrócić uwagę na odczyt wskaźnika inflacji za czerwiec, chociaż nie będzie on newralgiczny dla rynku akcji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania euro | kursu funta | kursy walut forex | pkn orlen akcję | s&p 500 spółki | Dolar nowozelandzki kurs | notowania biomed lublin |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here