Naga Markets

Mabion na rocznych minimach - zapiski giełdowego spekulantaMabion uzyskał zgodę na kredyt o wartości 15 mln USD od komitetu kredytowego Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) m.in. na rozbudowę zakładu w Konstantynowie Łódzkim na na okres 2 lat, podała spółka. “Celem kredytu ma być w szczególności sfinansowanie rozbudowy i modernizacji obecnego zakładu emitenta zlokalizowanego w Konstantynowie Łódzkim. Inwestycja ta związana jest z realizacją komercyjnej produkcji kontraktowej, na podstawie umowy z Novavax, Inc. […], a także realizacją innych potencjalnych projektów CDMO (podmiot prowadzący kontraktowe wytwarzanie i rozwój, ang. Contract Development and Manufacturing Organization). Finansowanie, zgodnie z uzgodnieniami będzie również częściowo przeznaczone na refinansowanie istniejącego zadłużenia” – czytamy w komunikacie.

“W ostatnich miesiącach prowadziliśmy intensywne rozmowy z instytucjami finansowymi związane z pozyskaniem finansowania dłużnego na rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego, pozwalającego na istotne zwiększenie mocy wytwórczych. Nasza wiarygodność wobec banków wzrosła w ostatnim czasie z uwagi na realizowanie stabilnego i przewidywalnego pod względem przepływów operacyjnych kontraktu z firmą Novavax.

Roczne wsparcie 

Efektem tych rozmów jest otrzymana dzisiaj zgoda komitetu kredytowego EBOR, która daje nam możliwość pozyskania długu z przeznaczeniem na finansowanie strategicznych planów rozwoju spółki” – skomentował prezes Krzysztof Kaczmarczyk. Spoglądająca na wykres, widać że pomimo oscylowania ceny w rejonie tegorocznych minimów, nie widzimy większej aktywności popytu.

mabion

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułNa DAX popyt z nowymi argumentami
Następny artykułNad Gas Station Simulator nadlatuje Joe z najnowszego DLC o nazwie Airstri
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here