Naga MarketsMabion: Mylan Ireland wypowiedział umowę o współpracyWarszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Mabion otrzymał od Mylan Ireland Ltd. oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o współpracy z 8 listopada 2016 roku, podała spółka. Wypowiedzenie umowy następuje z zachowaniem 90-dniowego okresu wypowiedzenia.

“Spółka przypomina, iż w wyniku zawartego w kwietniu 2021 roku aneksu do umowy Mylan pozostawał jedynie niewyłącznym partnerem dystrybucyjnym spółki w zakresie leku MabionCD20 tylko w wybranych krajach na takich obszarach jak m.in. Australia, Nowa Zelandia, Meksyk, Ameryka Środkowa, południowa Afryka, południowo-wschodnia Azja. Tym samym kluczowe prawa do sprzedaży leku MabionCD20 na obszarze Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych pozostawały i pozostają własnością spółki oraz mogą być przedmiotem komercjalizacji w przyszłości w zależności od potrzeb i decyzji spółki” – czytamy w komunikacie.Rozwiązanie umowy nie niesie obecnie za sobą dla spółki konieczności dokonywania płatności lub dodatkowych zobowiązań finansowych, podkreślono.

Spółka posiada obecnie pełną i niezbędną elastyczność w komercjalizacji MabionCD20 na wszystkich rynkach, co może mieć pozytywny wpływ na realizację procesu pozyskania inwestora strategicznego przez spółkę, zakończono.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta prognozy | notowania celon | akcje orlen | dino cena akcji | notowania amrest | pko akcje notowania | kurs dolara prognozy 2020 |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here