Naga MarketsMabion [MAB], XTPL [XTP] – Gorące spółki dniaNajwiększą gwiazdą sesji z ubiegłego piątku był Mabion, który poinformował o podpisaniu z Novavax umowy i specyfikacji, na mocy których będzie wytwarzać na skalę komercyjną na rzecz Novavax antygen kandydata na szczepionkę na COVID-19 pod nazwą NVX-CoV2373. Wartość umowy to 1,46 mld zł. W związku z nią Mabion planuje rozbudowę mocy produkcyjnych na przełomie lat 2022 i 2023. Umowa ma charakter bezwarunkowy, a jej zawarcie i rozpoczęcie jej realizacji są niezależne od procedury rejestracyjnej kandydata na szczepionkę Novavax na poszczególnych rynkach.

Umowa została zawarta na czas określony do końca 2025 roku, z opcją jej przedłużenia. Strony przewidują, że rozpoczęcie procesu wytwarzania w skali komercyjnej nastąpi w grudniu 2021 roku.Nowe maksima

Do tego czasu spółka będzie prowadziła określone w zleceniu prace przygotowawcze, obejmujące m.in. instalację dodatkowych systemów i urządzeń, zabezpieczenie i kontrolę jakości materiałów oraz tworzenie dokumentacji specyficznej dla wytwarzania komercyjnego. Na wykresie mieliśmy kolejne wybicie. Celem mogą być okolice 125 zł, choć informacje związane z Novavax nie są niczym nowym i sporo może być już zdyskontowane.

mabion


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Ponad linią trendu

Pozytywne informacje w miniony piątek przekazał także XTPL, który złożył do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek patentowy w zakresie opracowanego przez XTPL rozwiązania technologicznego dotyczącego druku siatki przewodzącej i jej transferu na inne podłoże. Uzyskanie ochrony patentowej w ww. zakresie pozwoli spółce zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną poprzez możliwość optymalizacji parametrów elektrycznych siatki bez ograniczeń związanych z podłożem.

xtpl

Wynalazek ten daje znaczną swobodę przy projektowaniu urządzeń, których elementem jest siatka przewodząca. Dzięki wdrożeniu tej metody możliwe będzie uproszczenie dotychczasowego procesu przemysłowej produkcji urządzeń mikroelektronicznych, wykorzystujących siatki przewodzące. Spółka nie cieszy się jednak dobrym sentymentem od dłuższego czasu i wszelkie podbicia kursu mają jedynie krótkotrwały charakter. W piątek cena przełamała jednak linię trendu, co zwiększa szansę na kontynuację ruchu.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here