Naga Markets

Mabion [MAB], Unibep [UNI] – Gorące spółki dniaPodczas środowej sesji Mabion poinformował o zawarciu umowy ze spółką Adolf Kühner AG zakupu czterech bioreaktorów o pojemności 2500 litrów każdy wraz usługami dodatkowymi za 2,3 mln euro. Dokonany zakup ma pozwolić nawet na podwojenie obecnych mocy produkcyjnych. Zakup urządzeń zostanie sfinansowany ze środków własnych spółki.

“Rozbudowa mocy wytwórczych w pierwszej kolejności umożliwi zwiększenie produkcji kontraktowej antygenu kandydata na szczepionkę na COVID-19 na rzecz Novavax, Inc., a łącznie z rozważaną budową nowej fabryki wyposażonej w dodatkowe bioreaktory pozwoli na zabezpieczenie mocy wytwórczych pod planowane usługi kontraktowego wytwarzania na rzecz kolejnych partnerów biznesowych, jak również na potrzeby przyszłej produkcji leku MabionCD20 po pozytywnym zakończeniu procedury rejestracyjnej w Europejskiej Agencji Leków” – skomentowano.W trendzie wzrostowym

Patrząc na wykres wydaje się, że kluczowe może być wybicie ponad 83 zł, gdyż w tym rejonie zatrzymują się ostatnie odbicia.

mabion


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Ważne wsparcie 

Po dużym spadku notowań próby odbicia szuka także deweloper Unibep. Branża straciła ostatnio na podwyżkach stóp procentowych, choć wydaje się, że nie powinien być to trwały trend. Obecnie kurs szuka wsparcia w rejonie 10 zł, co przy poprawie nastrojów na szerokim rynku powinno pozwolić na dokonanie odbicia. Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu umowy na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji mieszkaniowej “Złota Praga” przy ul. Drwęckiej w Warszawie. Wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi 35 mln zł netto.

unibep

W budynku o wysokości 6 kondygnacji nadziemnych znajdą się 92 lokale mieszkalne oraz 93 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Kilka dni temu firma informowała także o wygranym przetargu na realizację budowy kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wartość oferty wynosi ok. 392,8 mln zł brutto.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here