Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Firma Mabion koncentruje się na wdrażaniu nowych leków biotechnologicznych i leków biopodobnych – uzyskiwanych dzięki osiągnięciom współczesnej inżynierii genetycznej.

mabion

Spółka zyskała wczoraj ponad 7% na całkiem przyzwoitych obrotach. Mocna reakcja kupujących ma miejsce po długim okresie spadków i co ważniejsze na kluczowym poziomie wsparcia okolic 45 zł. Jak widać z wykresu, jest to poziom, na który cena już kilka razy reagowała. W szerokim spojrzeniu nadal mamy do czynienia z trendem wzrostowym, jednak ostatnie półtora roku to praktycznie ruch boczny. Nie należy więc nastawiać się na ogromne wzrosty ale przynajmniej pewne odreagowanie sięgające kilkunastu procent wzrostu.Conotoxia

Holding jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w kraju.

tauron

Wczorajsza sesja była lub mogła być przełomowa dla Tauronu. Kurs od kilku dni oscylował w granicach przyspieszonej linii trendu spadkowego i lokalnego oporu okolic 3,57 zł. Od początku sesji kurs mocno wzrastał dając sygnał kupna, dzień została jednak zakończony na ponad 4% wzroście co pozostawia odrobinę dwuznaczny górny cień świecy. Mimo, że wciąż nie można jednoznacznie stwierdzić wybicia to jednak sesję należy uznać za sukces kupujących, którzy po długich spadkach i w nieciekawych otoczeniu szerokiego rynku dokonali naruszenia oporu i wspominanej linii. Dość wysokie obroty wskazują, że popyt powinien dalej próbować swoich sił, a potwierdzone wybicie może oznaczać kontynuację zwyżki przynajmniej do 3,88 zł czyli kolejnego wierzchołka. Taki scenariusz przedstawiłem 4 września.

banner_z_kartami

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here