Naga MarketsMabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji.

mabion
źródło xStation 5

Notowania spółki nieznacznie rosły podczas środowej sesji. Tego dnia spółka pochwaliła się wynikami na poziomie jednostkowym za 2018 rok. Niestety, podobnie jak w poprzednim roku spółka nie odnotowała przychodów ze sprzedaży. Strata netto sięgnęła 68,87 mln zł czyli niemal 10 mln zł więcej niż przed rokiem. Podobną stratę zanotowano w ujęciu operacyjnym. Mimo tego wykres nie wygląda ostatnio najgorzej. Po przełamaniu zeszłorocznej linii trendu spadkowego, na wykresie pojawia się układ przypominający formację podwójnego dna. Jeżeli rzeczywiście ma ona miejsce, to kurs powinien kierować się w stronę ostatniego wierzchołka z początku marca.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce.

polwax
źródło xStation 5

Wyniki za 2018 rok opublikowała wczoraj także Polwax. Spółka wypracowała 17,56 mln zł zysku netto czyli porównywalnie jak w ubiegłym roku. Zysk operacyjny wyniósł 22,32 mln zł wobec 22,2 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 27,2 mln zł wobec 27 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 277,93 mln zł w 2018 r. wobec 283,47 mln zł rok wcześniej. W komentarzu wyrażono zadowolenie z wyników, szczególnie podkreślając wzrost rentowności czyli podobny zysk przy niższych przychodach. Na wykresie kurs oscyluje przy dobrze respektowanej strefie wsparcia, która od dłuższego czasu zatrzymuje ruchy spadkowe. Wydaje się, że i teraz można liczyć na choćby krótkotrwałe odbicie w górę, tym bardziej, że opublikowane wyniki mogą względnie zadowalać akcjonariuszy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here