Naga MarketsMabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych.

mabion
źródło xStation 5

Spółka należy do grona najpopularniejszych polskich firm biotechnologicznych, na którą często stawiają inwestorzy, nawet pomimo braku dodatnich wyników finansowych. Z ostatniego raportu rocznego ponownie wyniknął brak przychodów i strata netto w wysokości niemal 69 mln zł. Nie przeszkadza to jednak we wzrostach, która miały miejsce w latach 2013-2017. Problemy zaczęły się w ubiegłym roku, aczkolwiek podobnie zachowało się otoczenie rynkowe. Wydaje się, że to co obecnie kluczowe, gdyż wyniki nie są żadnym zaskoczeniem, to wprowadzanie na rynek leku CD20. Z ostatnich wypowiedzi wynika, że spółka jest zdania, że na terenie Europy, lek zostanie zarejestrowany do końca bieżącego roku. Spółka jest także w trakcie prac zmierzających do złożenia wniosku rejestracyjnego w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka informowała także, że liczy na podpisaniu w najbliższym czasie kilku umów partnerignowych, gdyż prowadzi już zaawansowane rozmowy w tej sprawie. To co równie istotne dla obecnych akcjonariuszy, to informacja o tym, że spółka nie przeprowadzi emisji nowych akcji w tym roku. Ponadto, prezes firmy podkreślił, że przychody i zyski zostaną wykazana w raportach w 2020 roku. Ciekawie robi się na wykresie, po mocnych spadkach kurs odbił od wsparcia okolic 67 zł. Obecnie trwa walka o aktywację formacji podwójnego dna. Wydaje się, że choćby z uwagi na wcześniejszą przecenę oraz pozytywne zapowiedzi, powinno do tego dojść. Wydaje się, że cena powinna wtedy sięgnąć przynajmniej oporu okolic 100 zł.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here