Naga MarketsMabion SA to czołowa polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka jest jednym z liderów sektora biotechnologicznego w Polsce. Sektor ten posiada swoją specyfikę i jego rozwój można porównać na rozwoju branży gier na GPW. Dopóki „Wiedźmin” nie osiągnął wielkiego sukcesu, trudno było przypuszczać, że na produkcji gier w naszym kraju można zarobić. Tak samo było z biotechnologią i tu także rynek bardziej niż aktualne wyniki finansowe wycenia przyszłość czyli produkty, nad którymi spółka pracuje. W przypadku Mabionu jest identycznie, spółka nie osiąga bowiem zysków ani przychodów, jednak doskonale potrafi pozyskiwać kapitał. Kluczową sprawą jest lek CD20, o którym co rusz pojawiają się pozytywne informacje. Nie dziwi więc, że jeżeli ktoś chce inwestować w sektor biotechnologii, z reguły wybiera właśnie Mabion, uznawany za jedną z najbardziej innowacyjnych firm na naszym parkiecie. Patrząc na wykres widać pozytywną ocenę dotychczasowych prac i duże oczekiwania na przyszłość, a wspomniane pozytywne dane o leku CD20 pokazują, że spółka jak na razie nie zawodzi. Pod koniec maja DM BZ WBK wycenił akcje na poziomie 171,20 zł. Spoglądając na notowania widać po za szerokim trendem wzrostowym, mocne odbicie pod koniec maja. Obecnie trwa korekta, wydaje się jednak, że poziom 117,80 zł powinien być atakowany, z zamiarem kontynuacji wzrostów.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here