Naga MarketsMabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych.

mabion

Spółka jest jednym z ciekawszych przykładów na warszawskim parkiecie, firmy której akcje rosną latami, mimo że ta nie wykazuje zysków. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego, z uwagi na fakt, że jest to branża biotechnologii, gzie silnie wycenia się przyszłość. Pewne problemy kurs zaczął mieć w 2018 roku i od tego czasu trwa korekta względem wieloletniego trendu wzrostowego. Na wykresie widać, że nastał stan równowagi, gdyż cena oscyluje między 70 a 85 zł. Wydaje się, że wybicie z tego zakresu może wskazać dalszy kierunek. Jeżeli na wycenę wpływu nie mają wyniki to warto popatrzeć na ostatnie informacje, gdyż te wypadają pozytywnie. Pojawił się termin spotkania w sprawie rejestracji leku na terenie USA.

Oczywiście droga do wejścia na rynek amerykański jest jeszcze daleka. Bliżej jest do dokonania tego na rynku europejskim, gdzie spółka zapowiadała rejestrację CD20 do końca bieżącego roku. W przyszłość spółki wierzą duzi akcjonariusze, którzy raczej zwiększają swój stan posiadania. W ostatnich dniach wsparcia kredytowego w wysokości 30 mln euro udzielił spółce Europejski Bank Inwestycyjny, wyrażając przekonanie, że spółka będzie w stanie go spłacić. Ponadto spółka rozbudowuje swój zakład w Konstantynowie Łódzkim. Pozostaje jedynie czekać na zakończenie rejestracji leku CD20 na terenie Europy, co powinno przełożyć się na wzrost notowań. Możliwe, że taki ruch w oczekiwaniu na tę informację, zacznie się wraz z wybiciem górą z konsolidacji widocznej na wykresie tygodniowym.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here