Naga MarketsMabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych.

mabion

Spółka doznała na początku grudnia sporej i dynamicznej przeceny, negującej wcześniejszy ruch wzrostowy. Zwyżka była budowana pod udaną rejestrację leku CD20, o której spółka wspominała, że dokona się jeszcze w tym roku. Tymczasem termin rozmów z Europejską Agencją ds. Leków w sprawie procedury dopuszczenia leku został przesunięty, gdyż spółka musi odpowiedzieć na dodatkowe pytania. To spowodowało spory zawód inwestorów. Jeżeli sytuacja będzie się przedłużać, niewykluczone że spadki będą kontynuowane. Na razie spółka uspokaja, że nie zapadła jeszcze żadna negatywna decyzja, a sam wniosek nadal będzie procedowany, mimo to przecena na akcjach trwa w najlepsze.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych.

comarch

W miniony piątek spółka przekazała informację o tym, że planuje rozbudowę swoich oddziałów w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie oraz utworzenie oddziału w Olsztynie. Comarch planuje do połowy 2020 roku stworzyć w tych oddziałach w sumie ponad 100 nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znajdą programiści, inżynierowie systemowi oraz kontroli jakości a także analitycy oraz konsultanci. Jest to dobra informacja, kolejna po wcześniej ogłoszonych wynikach za trzeci kwartał, które rozruszały kurs. Przypomnijmy, że spółka pozytywnie zaskoczyła, gdyż zysk netto wyniósł 42,5 mln zł wobec zaledwie 18,16 mln zł rok temu. Znacznie lepsze wyniki firma notuje także o początku roku. Na wykresie doszło do cofnięcia kursu w rejon ostatniej luki wzrostowej. Możliwe zatem, że teraz zacznie się kolejne podejście pod kluczowy opór 200 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here