Naga MarketsMabion: Krzysztof Kaczmarczyk nowym Prezesem Zarządu Od 14 maja na czele polskiej spółki biotechnologicznej Mabion stanie Krzysztof Kaczmarczyk doświadczony menadżer, dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Najważniejszym zadaniem nowego Prezesa Zarządu będzie przeprowadzenie Mabion przez proces pozyskania inwestora strategicznego, co jest kluczowym elementem planu strategicznego rozwoju i finansowania spółki ogłoszonego  pod koniec stycznia tego roku.

Mabion z nowym Prezesem Zarządu

Doświadczenie Krzysztofa Kaczmarczyka na rynkach kapitałowych będzie istotnym wzmocnieniem spółki w procesie związanym z pozyskaniem nowego inwestora strategicznego. Proces ten wspierany jest przez renomowanego międzynarodowego doradcę Rothschild & Co.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mam do zrealizowania bardzo jasno zdefiniowany cel pozyskania inwestora strategicznego, który wspólnie z nami będzie realizował długoterminowy plan rozwoju spółki. Obecnie sytuacja finansowa Mabion jest stabilna i pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań związanych z lekiem MabionCD20 oraz inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych spółki w związku z planowaną produkcją elementów szczepionki przeciw COVID-19 w ramach współpracy z amerykańską firmą Novavax. Wejście inwestora strategicznego pomoże nam na wykonanie kolejnego kroku i zrealizowanie w pełni potencjału kluczowego projektu jakim jest MabionCD20, a także na jego rozwój na rynkach Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Mabion S.A.

Cieszymy się, że Krzysztof Kaczmarczyk, który świetnie zna spółkę i z ramienia rady nadzorczej był zaangażowany we wszystkie kluczowe procesy, właśnie w tym momencie dołącza do zarządu i będzie prowadził proces pozyskania inwestora na poziomie operacyjnym. Mabion jest firmą z atrakcyjnym portfolio projektów biotechnologicznych, doskonale przygotowaną do produkcji leków biopodobnych, dysponującą nowoczesnym i dobrze wyposażonym parkiem maszynowym oraz zespołem światowej klasy specjalistów. Potwierdza to współpraca z Novavax i podpisana w marcu br. umowa ramowa na współpracę przy produkcji antygenu do kandydata na szczepionkę amerykańskiej firmy – mówi Robert Koński, który został powołany na nowego Przewodniczącego rady nadzorczej Mabion S.A.

Z zarządu odchodzi dotychczasowy prezes Dirk Kreder, który kierował pracami Mabion od marca 2020 roku. Dzięki jego zaangażowaniu udało się przede wszystkim wdrożyć nową strategię rejestracyjną leku MabionCD20. W ostatnim czasie Mabion podpisał także aneks do umowy z Mylan, który przywraca spółce prawa do przyszłej sprzedaży MabionCD20 na kluczowych rynkach – w UE i USA. Flagowy projekt spółki jest więc na dobrej drodze do realizacji i osiągnięcia sukcesu.

Podział kluczowych obszarów / zadań i kompetencji w spółce Mabion na poziomie Zarządu i wyższego szczebla menedżerskiego jest następujący:

  • Krzysztof Kaczmarczyk, Prezes Zarządu, CEO – prowadzenie procesu pozyskania inwestora strategicznego
  • Sławomir Jaros, Członek Zarządu, COO i CSO oraz Julita Balcerek, Dyrektor ds. Operacyjnych i Naukowych Mabion S.A. – obszar naukowy wszystkich projektów, projekt MabionCD20
  • Adam Pietruszkiewicz, Członek Zarządu – prowadzenie projektu szczepionek i współpraca z Novavax, nowe projekty strategiczne
  • Grzegorz Grabowicz Członek Zarządu, CFO – strategia finansowania

Krzysztof Kaczmarczyk posiada szerokie doświadczenie na rynku kapitałowym.  Na przestrzeni lat 2006-2020 pełnił funkcję członka rad nadzorczych ponad trzydziestu spółek notowanych na GPW. Uczestniczył w procesach pozyskiwania inwestorów strategicznych dla takich spółek jak Polish Energy Partners, Robyg, Integer, Magellan, czy CP Energia. W latach 2016-2019 pracował jako Doradca Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. W latach 2012-2015 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Strategii i Rozwoju w spółce Emitel – wiodącym operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce.

W latach 2010-2011 pracował w szwajcarskim banku inwestycyjnym Credit Suisse w Polsce. W okresie 2008-2010 pełnił różne funkcje zarządcze w Grupie TP S.A., w tym Dyrektora Pionu Strategii i Rozwoju.  W latach 1999-2008 pracował w Deutsche Bank w Polsce, gdzie pełnił m.in. funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Analiz Rynku Akcji oraz Analityka Rynku Akcji – region Europy Środkowo-Wschodniej.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zlotowka | pkn orlen akcje | złoty | dow jones online | famur akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here