Naga Markets23 czerwca informowaliśmy, że TradingView udostępnił notowania dla polskiego rynku giełdowego. Według mnie jest to bardzo świetny ruch, dzięki któremu polscy inwestorzy detaliczni w końcu otrzymali dostęp do bezpłatnych i rozbudowanych narzędzi analizy technicznej. Osobiście rynki analizować będę obecnie w oparciu o tę aplikację i szczerze polecam ją również naszym czytelnikom.

Mabion – korekta prosta?

Mabion po sporych spadkach z okolic 120zł do 80zł czyli aż o 1/3 w ostatnim czasie odbija. To może być korekta prosta ABC, gdzie A = C, co oznaczałoby wzrost o 20zł od minimum fali B, czyli 88zł. To daje psychologiczny poziom 110zł. Świetnym miejscem do zagrania pozycji Buy Stop będą okolice 100zł – kolejny psychologiczny poziom i opór będący maksimum ostatniej fali wzrostowej. Cel minimum pozycji długiej to właśnie wspomniane 110zł, ale tak naprawdę spółka jest w trendzie wzrostowym i powinna przebić ostatnie maksimum na 120zł.

KGHM – wkrótce kluczowe rozwiązanie?

KGHM nadal w trendzie spadkowym, jednak niedługo może dojść do kluczowych rozwiązań. Widoczna na wykresie linia trendu spadkowego oraz wsparcie na 105zł są coraz bliżej siebie i cena powinna wybić w jedną ze stron. Jeśli będzie to wybicie górą nad linię trendu spadkowego to powinno oznaczać wzrost do okolic 115zł. Z kolei wybicie w dół będzie oznaczało test wsparcia w przedziale 99 – 100zł.
Wykresy, które przedstawiłem powyżej rysowałem przy wykorzystaniu narzędzia bezpośrednio dostępnego na Comparic.pl na stronie Wykresy Forex. Dostęp do ogromnej ilości instrumentów z całego świata – waluty, kryptowaluty, indeksy, akcje, surowce, towary, obligacje, futures i wiele więcej!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here