Naga MarketsMabion i Celon Pharma przyczyniły się do wzrostu indeksu WIG-LekiBrak inwestorów z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych (poniedziałek był u nic h dniem wolnym) przełożył się na niewielką zmienność na światowych, jak i krajowym rynku akcji. Pomimo, iż obroty były względnie duże (973 mln zł na szerokim rynku), to jednak zmiana notowań była kosmetyczna i nie wniosła wiele nowego do obowiązującego obrazu rynku.

Mabion odnotował wzrost ceny, WIG20 stracił wczoraj 0,13%

WIG20 stracił 0,13% konsolidując się tym samym przy tegorocznych maksimach. Obowiązujący jest więc trend wzrostowy na indeksie dużych spółek, potwierdzony niedawnym wybiciem ponad szczyty z początku 2020 r. (na 2 200 pkt.). Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku średnich i mniejszych spółek. W tym segmencie rynku wczoraj obserwowaliśmy akurat wzrosty (+0,35% na mWIG40 i +0,08% na sWIG80), jednakże wymowa sesji jest podobna jak w przypadku spółek dużych, czyli potwierdzony jest trend wzrostowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród indeksów sektorowych najlepiej w poniedziałek radził sobie WIG-Leki (+2,8%) za sprawą odbicia notowań Mabionu i Celon Pharma. Na ponad 1% plusie były także segmenty: budowlany, paliwowy, chemiczny i bankowy. Z drugiej strony traciły spółki mediowe, energetyczne, odzieżowe i WIG-Games (-2,8%). W tym ostatnim inwestorzy ponad 4% spadkiem przyjęli wyniki PlayWay (zysk netto 8% powyżej oczekiwań, ale EBITDA 3,6% poniżej prognoz).

Z uwagi na święta w USA i Wielkiej Brytanii, zmienność na pozostałych europejskich indeksach również była niewielka. Przeważał kolor czerwony, a parkiety w Niemczech i Franc ji traciły w okolic ach 0,6%. Podobnie jednak jak w Warszawie, lekka realizacja zysków na zachodzie Europy nie zmienia obrazu trwając ego trendu wzrostowego, a maj okazał się być czwartym z rzędu wzrostowym miesiącem na globalnych rynkach akcji.

Oczekiwanie co do dzisiejszej sesji

Chociaż sesja w Azji nie wyznaczyła jednoznacznego kierunku (np. spadki w Japonii, wzrosty w Chinach), oceniając po zachowaniu się kontraktów terminowych na rynku europejskim, możemy spodziewać się wzrostowego początku sesji na GPW. Popyt na ryzykowne aktywa wspierać może także kontynuacja zwyżek c en ropy przed dzisiejszym spotkaniem OPEC+, gdzie dokonany zostanie przegląd sytuacji na rynku i zatwierdzony zostanie umiarkowany wzrost produkcji z uwagi na malejąc e zapasy surowca. W dalszej części dnia zachowanie indeksów zależeć będzie ponadto od publikowanych przed południem odczytów indeksów PMI dla przemysłu w Europie i ISM dla przemysłu w USA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw forum | kryptowaluty bitcoin | dolary kurs | dax akcje | kurs pgnig | notowania 11 bit studios | ropa forum |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here