Naga MarketsMabion, Echo Investments oraz Celon Pharma zaprezentują w tym tygodniu wyniki za I półrocze 2020W nadchodzących dniach bieżącego tygodnia 3 spółki wchodzące w skład indeksu mWig40 oraz 7 z sWig80 opublikuje wyniki finansowe. Jeśli chodzi o główny indeks Wig20, w najbliższym tygodniu żadna ze spółek nie zaplanowała dzielić się z inwestorami swoimi wynikami finansowymi. W najbliższych dniach spodziewamy się raportów od spółek: Mabion, Echo oraz Celon Pharma z mWig40 oraz Boombit, ABPL, TIM, Ideabank, OAT Work Service i Agora z sWig80.

  • W bieżącym tygodniu, wyniki finansowe opublikuje łącznie 35 spółek notowanych na GPW.
  • 10 z nich to komponenty mWig40 oraz sWig80.
  • Żadna ze spółek z Wigu20 nie będzie publikować w tym tygodniu wyników finansowych. CCC pokaże wyniki 30 września.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

3 spółki z mWig40 pokażą wyniki w najbliższych dniach

We wtorek inwestorzy oczekują na raport półroczny, który ma opublikować Mabion. Walory spółki w ostatnich 12 miesiącach straciły blisko 60%. W środę wyniki ma opublikować spółka działająca w sektorze budowlanym: Echo Investments. Ostatnie 52 tygodnie nie przyniosły na walorach spółki istotnych zmian, kurs pozostaje na poziomie z września 2019r.

Nadchodzące publikacje wyników dla spółek z mWig40. Źródło: opracowanie własne

Ostatnią ze spółek wchodzących w skład indeksu mWig40, która opublikuje wyniki w obecnym tygodniu, a dokładnie w piątek będzie Celon Pharma. Podobnie jak w przypadku Echo Investments, kurs spółki w ostatnim roku nie zanotował większych zmian.

Notowania wybranych spółek z mWig40 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

7 spółek z sWig80 zaprezentuje do końca tygodnia raporty finansowe

Wtorek to dzień, kiedy swoje wyniki opublikuje Boombit, spółka działająca w sektorze gamingowym, która stosunkowo niedawno debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. Po słabszej końcówce 2019 roku, walory odrobiły straty i są obecnie mniej więcej na poziomie sprzed 12 miesięcy.

W środę wyniki roczne opublikuje ABPL, natomiast raport półroczny pokaże TIM.

W czwartek inwestorzy będą oczekiwać na raport Ideabanku. Akcje banku ostatnio mocno tanieją, a kurs jest na poziomie o 50% niższym niż we wrześniu 2019 r.

Nadchodzące publikacje wyników dla spółek z sWig80. Źródło: opracowanie własne

Na koniec tygodnia – w piątek, możemy spodziewać się wyników finansowych opublikowanych przez OAT, Work-Service oraz Agorę. Z opisanej trójki, w ostatnich 52 tygodniach najlepiej poradziły sobie walory OAT (+90%), Work-Service są mniej więcej na poziomie sprzed roku, natomiast Agora jest o blisko 40% pod kreską.

Notowania wybranych spółek z sWIG80 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here