Naga MarketsMabion był najsłabszym walorem w indeksie sWIG80Wczorajsza sesja nie przyniosła większych zmian dla indeksów za Oceanem. Wśród spółek uwagę zwracał m.in. General Motors, który zyskał przeszło 4% po publikacji lepszych niż spodziewane wyników za I kw. 2021 r. (zysk na akcję wyniósł 2,25 USD wobec konsensusu 1,05 USD).

Mabion odnotował stratę, CD Projekt również ze znaczną przeceną

Kluczowe europejskie indeksy odbiły po słabszej wtorkowej sesji. Pomimo zawieszenia starań o ratyfikację umowy inwestycyjnej z Chinami, pewne prace przygotowujące grunt pod ratyfikację trwają, ale przy utrzymaniu odwetowych chińskich sankcji wprowadzenie porozumienia może być ciężkie. Kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreśliła znaczenie Stanów Zjednoczonych jako największego sojusznika Europy (zwłaszcza na tle rywalizacji z Państwem Środka i z Rosją).

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowy indeks blue chipów znalazł się w czołówce najsilniej zyskujących indeksów na wczorajszej sesji, tym samym oddalił się od poziomów wsparcia i ponownie zdaje się zmierzać w kierunku oporu w okolicach 2100 punktów. W indeksie zdecydowanie dominowały walory CCC (+13,3%) i LPP (+10,7%) – spółki wspierają szacunkowe wyniki za I kw. 2021 r., a także otwarcie galerii handlowych i rosnąca szansa na trwałe zakończenie lockdownów wraz z postępującym procesem szczepień.

Na przeciwległym biegunie w indeksie znalazły się spółki znajdujące się w trendzie spadkowym już od kilku miesięcy – najmocniej przecenił się CD Projekt (-4,4%), który poinformował o odejściu Konrada Tomaszkiewicza, reżysera gry „Wiedźmin 3”, za producentem gier podążał Mercator Medical (-3,7%) – cena akcji producenta rękawic stanowi już zaledwie 30% wartości w odniesieniu do szczytu notowań z października 2020 r. W indeksie mWIG40 cały wtorkowy wzrost oddał Biomed-Lublin (-10,7%), a liderem wzrostów był Stalprodukt (+8,6%).

WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 najsłabszym walorem był Mabion – spółka, której popularność ponownie wzrosła za sprawą podpisania porozumienia z firmą „Novavax” w sprawie produkcji szczepionek na koronawirusa – jednak rozpoczęcie dostaw planowane jest dopiero na koniec bieżącego roku. W indeksie małych spółek to TIM (+11,5%) odnotował największą zwyżkę, po publikacji szacowanych przychodów za kwiecień. Z pozostałych informacji: 1. RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian, a NBP nadal będzie prowadzić operacje skupu obligacji. 2. Zysk netto Pekao w I kw. 2021 r. wyniósł 246 mln zł wobec 187 mln zł rok wcześniej, powyżej konsensusu zakładającego zysk na poziomie 194 mln zł. 3. Zysk netto ING w I kw. wyniósł 386 mln zł, jest lepszy o 10% od konsensusu i o ok. 45% od ubiegłorocznego wyniku.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | co to jest blika | kurs dolara amerykańskiego | pgnig forum | mrc notowania |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here