Naga MarketsMabion będzie nowym liderem pandemicznej hossy na GPW? - zapiski giełdowego spekulantaGwiazdą środowej sesji na GPW była spółka Mabion, której kurs rósł sporo ponad 50%. Przed sesją poinformowano, że Mabion podpisał umowę ramową z firmą Novavax na produkcję serii technicznej antygenu do NVX-CoV2373, kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19, która jest pierwszym krokiem w kierunku potencjalnej umowy produkcyjnej. Dzięki umowie z Novavax, Mabion może stać się pierwszą polską firmą, która włączy się w globalny proces produkcji niezbędnej ilości szczepionek przeciw COVID-19. Zgodnie z zapisami umowy Mabion i Novavax, dokonają transferu technologii produkcji antygenu do NVX-CoV2373. Następnie spółka przeprowadzi próby techniczne procesu w skali komercyjnej. Przewidywany czas realizacji procesu transferu technologii to pierwsza połowa 2021 r.

  • Mabion będzie wytwarzał szczepionkę na COVID-19
  • Jest umowa z amerykańskim Novavax

Spółka podała, że pomyślne zakończenie prób technicznych otworzy Mabion drogę do włączenia się w łańcuch produkcyjny Novavax w zakresie komercyjnego wytwarzania substancji czynnej w procesie produkcji kandydata na szczepionkę. “Produkcja serii technicznej zostanie sfinansowana w ramach bezzwrotnego wynagrodzenia, które spółka otrzyma od Novavax w związku z pierwszym zamówieniem. Umowa ramowa określa zakres prac ustalonych w ramach pierwszego zamówienia, natomiast zakresy dalszych potencjalnych zleceń będą ustalane w kolejnych umowach” – czytamy także.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejny cel: 70 zł

W projekt zaangażował się już Polski Fundusz Rozwoju, który przekaże 40 mln zł oraz zapewnił o dalszym wsparciu, jeżeli będzie potrzebne. Wykres tygodniowy pokazuje na jak niskich poziomach znalazł się kurs po kilku latach spadków. Wyraźne wybicie ponad 50 zł, sprawi że następnym celem będą okolice oporu w rejonie 70 zł.

mabion


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here