Naga MarketsLogo MabionMabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych.

Spółka notuje ostatnio bardzo silny okres, zdecydowanie rośnie od połowy października. Piątkowa sesja zakończyła się niemal 5% na plusie. Nowy tydzień zapewne przyniesie przełamanie bariery 100 zł.

Co jest powodem wzrostów? Oczywiście, oczekiwanie na wielki sukces jakim ma być rejestracja leku CD20 na ternie Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że kluczową datą jest 13 grudnia, to wtedy odbędzie się posiedzenie specjalnej komisji. To pod pozytywny werdykt trwa obecna zwyżka.

Przypomnijmy, że spółka złożyła 10 listopada odpowiedzi na drugą rundę pytań Europejskiej Agencji Leków. W wydanym komunikacie, firma oczekuje rejestracji leku jeszcze przed końcem roku.

“Zgodnie z harmonogramem przekazaliśmy do EMA odpowiedzi na drugą rundę pytań, co bardzo zbliża nas do wydania opinii dotyczącej rejestracji naszego leku MabionCD20 w UE. Pracowaliśmy bardzo intensywnie nad opracowaniem odpowiedzi i poświęciliśmy dużo czasu, aby ich jakość, poziom szczegółowości i zawarte dane spełniły oczekiwania EMA. Harmonogram całej procedury przewiduje, że informację zwrotną od EMA powinniśmy otrzymać jeszcze w tym roku. Po złożeniu odpowiedzi jesteśmy na etapie tzw. Dnia 181” – powiedział członek zarządu Sławomir Jaros, cytowany w komunikacie.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Wykres tygodniowy pokazuje wybicie z konsolidacji i ruch w kierunku wcześniejszych maksimów.

mabion

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here