Naga MarketsKurs dolara słabnie wobec PLN. Fitch znacznie obniża prognozę dla PolskiNieco ponad miesiąc temu, agencja ratingowa Fitch prognozowała, że dynamika polskiego PKB w tym roku spadnie o 1,7 proc. Od tego czasu projekcje uległy znacznemu pogorszeniu, teraz bowiem agencja szacuje, że gospodarka skurczy się niemal dwukrotnie mocniej. Dobra wiadomość jest taka, że prognoza na przyszły rok wskazuje na odrobienie strat z nawiązką. Polski złoty silnie zyskał wczoraj wobec dolara.

  • Agencja ratingowa znacznie obniżyła prognozę PKB dla Polski na 2020 rok
  • W przyszłym roku straty mogą zostać odrobione
  • Złoty zyskuje do dolara a USD/PLN może zmierzać w kierunku 4 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Fitch prognozuje spadek PKB Polski o 3,2 proc.

Agencja Fitch w raporcie datowanym na 26 maja obniżyła prognozę dynamiki Produktu Krajowego Brutto Polski w 2020 roku do -3,2 proc. w ujęciu rocznym. Wcześniejsze szacunki zakładały spadek PKB o 1,7 proc.

Z kolei w prognozie na rok 2021, Fitch spodziewa się, że Polska gospodarka wzrośnie o 4,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jest to wyższy wynik od szacowanego w kwietniu wzrostu o 4,3 proc. Raport nie zawiera uzasadnienia dla prognoz w odniesieniu do Polski.

Jeśli chodzi o wyniki PKB w poszczególnych kwartałach, Fitch szacuje, że będą się one przedstawiać następująco:

  • I kw. +1,6 proc.
  • II kw. -6,1 proc.
  • III kw. -5,0 proc.
  • IV kw. -3,3 proc.

Stopy procentowe na koniec obecnego roku mają pozostać na poziomie 0,5 proc. W przyszłym roku, Fitch prognozuje podniesienie stóp procentowych do 1 proc. (do końca 2021 roku).

Kurs złotego zyskał wobec dolara. Co dalej z USD/PLN?

Osłabienie dolara wobec złotego podczas wczorajszej sesji sprawiło, że notowania pary walutowej USD/PLN straciły ponad 2 proc. Sprzedającym w trakcie ruchu spadkowego udało się pokonać dwa istotne obszary wsparcia przy 4,12 oraz 4,07 zł.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Kurs pary walutowej USD/PLN – wykres dzienny

Obecnie kurs dolara do złotego może zmierzać do strefy wsparcia w okolicach 3,97 zł, gdzie wcześniej znajdował się opór. Po drodze sprzedający będą jeszcze mieli do pokonaniu okrągły poziom 4 złotych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here