Naga MarketsLyft: ruch na platformie wzrósł aż o 26%, akcje w górę.Lyft opublikował we wtorek wieczorem informację, że usługi transportowe świadczone przez spółkę odzyskują popularność wraz ze znoszeniem restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Spółka uaktualniła swoje prognozy dotyczące strat w II kw. 2020 r.

  • Lyft ogłosił, że liczba przejazdów w maju wzrosła aż o 26% względem poprzedniego miesiąca.
  • W Austin ruch na platformie wzrósł aż o 73%, w Miami o 59%, a w Nowym Jorku o 42%.
  • Akcje Lyfta podrożały o 3% w handlu pozasesyjnym na NASDAQ.

Lyft: liczba przejazdów znacznie większa w maju

Notowania Lyft Inc. wzrosły na NASDAQ o ponad 3% w handlu pozasesyjnym po opublikowaniu informacji o wzroście liczby przejazdów z użyciem platformy Lyft.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć spółka przyznała, że liczba przejazdów w maju spadła aż o 70% względem maja 2019 r., to pozytywną informacją jest to, że przejazdy w zeszłym miesiącu wzrosły o 26% względem kwietnia. Co więcej, Lyft zaznaczył, że luzowanie obostrzeń ma bezpośredni wpływ na zwiększenie ruchu na platformie – miasta z największymi luzowaniami restrykcji odzyskują największą ilość przejazdów.

Lyft: ruch na platformie wzrósł aż o 26%, akcje w górę.
Notowania Lyft Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

– Na przykład, liczba przejazdów wzrosła o 73% w Austin, 41% w Denver, 54% w Las Vegas, 59% w Miami, 64% w Nashville, 42% w Nowym Jorku, 40% w Phoenix, 49% w Salt Lake City i 40% w Seattle w maju 2020 r. względem kwietnia 2020 r. – oświadczyli przedstawiciele Lyfta w sprawozdaniu dla SEC.

Lyft uaktualnił także swoje prognozy na ten rok. Według spółki, strata na skorygowanej EBITDA nie przekroczy 325 mln. dol., co jest pozytywną wiadomością biorąc pod uwagę przewidywania z początku maja mówiące o 360 mln. straty – ponad 10% więcej.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Lyft: akcje w górę o 15% po publikacji wyników za I kw.

W wyniku pandemii, spółka była zmuszona zredukować zatrudnienie o 17%, zwalniając niemal 1000 pracowników i wysyłając na urlop kolejne 300. Dodatkowo, firma obcięła płace części pracowników o 10-30%.

Aby ratować się przed kolejnymi stratami wskutek spadku przychodów, Lyft wycofał niemal wszystkie promocje i obciął fundusze na rekrutację nowych kierowców do platformy.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here