Naga MarketsLyft: Nieudany debiut największego rywala UberaTo już trzy dni odkąd spółka Lyft, która opiera się na tzw. ride sharingu, czyli użyczaniu miejsca w swoim pojeździe, zadebiutowała na giełdzie. Akcje Lyft, największego rywala Ubera kontynuują dziś spadki o kolejne 3 proc. po tym jak podczas wczorajszej sesji cena osunęła się o 10 proc. poniżej ceny za akcje ustalonej podczas IPO na 72 USD.


Cena akcji spadła o prawie 15% w trzy dni

Lyft: Nieudany debiut największego rywala UberaWyprzedaż jest niepokojącym znakiem dla innych spółek, które planują IPO w tym roku. Oferta IPO spółki Lyft była postrzegana w środowisku inwestorów jako test nie tylko dla rywala Uber Technologies Inc., ale także dla wielu wysoko cenionych startupów, takich jak Pinterest Inc., Postmates Inc. i Slack Technologies Inc., które zastanawiają się nad wejściem na giełdę.

Spadek Lyft poniżej ceny IPO jest ciosem dla inwestorów oraz spółki – powiedział dyrektor zarządzający Wedbush Dan Ives.

Jak poinformował broker XTB klienci mogą kupować akcje lub handlować kontraktami CFD opartymi na akcjach Lyft od pierwszej sesji giełdowej. Broker wprowadził również płatności Blik.

Pod koniec zeszłego roku media informowały o tym, że zarówno Uber jak i Lyft planują swoje giełdowe debiuty. Lyft jest pierwszą notowaną na rynku regulowanym firmą z branży ride sharing. Czy nieudany debiut Lyft opóźni IPO Ubera?

Obecnie notowania odreagowują wcześniejsze spadki i oscylują wokół poziomu 69 USD za akcję, wcześniej ustanawiając dno na poziomie 67.78 USD.

Lyft: Nieudany debiut największego rywala Ubera
xStation XTB


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here