Naga Markets



górnicyLW Bogdanka na koniec 2018 r. miała 14,8% udziału w rynku węgla kamiennego w Polsce; 18,7% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,7% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Lubelski Węgiel Bogdanka miał 1,098 mld zł przychodów, 421,78 mln zł EBITDA i 187,69 mln zł zysku netto w I półroczu, według wstępnych danych, podała spółka.

Skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej LW Bogdanka za IH 2019:

Przychody ze sprzedaży netto: 1 098 336 tys. zł

EBITDA: 421 778 tys. zł

EBIT: 229 177 tys. zł

Zysk netto: 187 692 tys. zł

Produkcja węgla handlowego w omawianym okresie wyniosła 4 825 tys. ton, a sprzedaż 4 770 tys. ton” – czytamy w komunikacie.

W drugim kwartale nie wystąpiły zdarzenia jednorazowe mające istotny wpływ na prezentowane wyniki, podano także.

„Ostateczne wyniki zostaną szczegółowo przedstawione w skonsolidowanym raporcie półrocznym Grupy Kapitałowej LW Bogdanka za pierwsze półrocze 2019 roku, którego publikację zaplanowano na 30 sierpnia 2019 roku” – czytamy dalej.

Źródło: ISBnews

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki od kilku sesji podlegają dość dynamicznej korekcie wzrostowej. Szerszy trend nadal jednak jest spadkowy. Obecnie cena zbliża się do pierwszego istotnego oporu, jakim jest poziom ostatniego szczytu tendencji spadkowej. Test tego poziomu może świadczyć o sile kupujących i o szansach na dalsze wzrosty.

bogdanka
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacją



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Lotos wracają do wzrostów. Odkryto nowe zasoby ropy naftowej
Następny artykułHM Inwest zamierza przejść na rynek główny GPW
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here