Naga MarketsLW Bogdanka podniosła cel produkcji węgla handlowego do 9,6 mln ton w 2021 r.Warszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – Lubelski Węgiel Bogdanka podniosła cel produkcji węgla handlowego na 2021 r. do poziomu 9,6 mln ton z 9 mln ton poprzednio, podała spółka.

„Biorąc pod uwagę zmianę trendu w zakresie popytu na węgiel energetyczny, która nastąpiła na przełomie roku, zarząd podjął działania ukierunkowane na maksymalne wykorzystanie posiadanych obecnie przez spółkę zdolności produkcyjnych” – czytamy w komunikacie.Decyzja ta oparta jest na analizie bieżącej sytuacji rynkowej, chęci wykorzystania okresu koniunktury jak również potrzebie zapewnienia stabilnych dostaw węgla do odbiorców.

„W związku z powyższym, po zakończeniu trzeciego kwartału z wynikiem produkcyjnym na poziomie ponad 2,5 mln ton i biorąc pod uwagę wciąż utrzymujące się wysokie zapotrzebowanie na węgiel energetyczny, spółka aktualizuje ogłoszony w dniu 25.03.2021 r. cel produkcyjny na rok 2021 do poziomu 9,6 mln ton węgla handlowego” – czytamy dalej.

W I-III kw. br. produkcja węgla handlowego wyniosła 7,5 mln ton.

Spółka zakładała wcześniej, że wyprodukuje ok. 9 mln ton węgla w 2021 r.

LW Bogdanka na koniec 2020 r. miała 19,7% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 25,3% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 1,82 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm notowania | kurs ropy brent | celon akcje wykres | alior akcje prognozy | cd projekt gpw | wti kurs | prognoza dla dolara |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here