Naga Markets

LW Bogdanka obniżyła plan wydobycia o 0,3 mln ton do 9,2 mln ton w 2022 r.Warszawa, 02.09.2022 (ISBnews) – Lubelski Węgiel Bogdanka zaktualizowała założenia produkcyjne na 2022 r., ustalając cel produkcyjny na poziomie 9,2 (+/- 2%) mln ton węgla handlowego wobec 9,5 mln ton wcześniej, podała spółka.

“W związku ze wzmożonym zapotrzebowaniem na węgiel kamienny ze strony polskiej gospodarki, jak również odbiorców indywidualnych, dokonaliśmy zmian w pierwotnym harmonogramie biegu ścian i przyśpieszyliśmy ich eksploatację. Dzięki powyższym działaniom w I półroczu 2022 r. zrealizowaliśmy plan produkcji na poziomie wyższym o ok. 7% w stosunku do założeń przyjętych na początku roku. Produkcja węgla handlowego w omawianym okresie wyniosła 5,57 mln ton, a sprzedaż 5,24 mln ton. Wynikający ze zmiany harmonogramu miks ścian w II półroczu, zakładał niższy poziom uzysku, a co za tym idzie niższą produkcję węgla handlowego, aniżeli w I półroczu 2022, o czym spółka informowała […] dnia 18 lipca 2022 r. Niezależnie od powyższych założeń, w okresie po publikacji raportu bieżącego, natknęliśmy się na nagłe i nieprzewidziane utrudnienia w prowadzeniu wydobycia, którym obiektywnie nie można było zapobiec, ani przeciwdziałać. Powyższa sytuacja może mieć negatywny wpływ na realizację zakładanego dotychczas planu produkcyjnego na poziomie 9,5 mln ton węgla handlowego” – czytamy w komunikacie.

Reagując na powyższą sytuację, zarząd podjął dodatkowe działania zmierzające do utrzymania założeń produkcyjnych poprzez zintensyfikowaną eksploatację ściany 3/VII/385, co może pozwolić na nadrobienie niedoborów produkcyjnych, podano także.

“Mając powyższe na uwadze, zarząd spółki aktualizuje cel produkcyjny ustalając go na poziomie 9,2 (+/- 2%) mln ton węgla handlowego” – zakończono.

LW Bogdanka na koniec 2021 r. miała 23,1% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 29,2% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,37 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: brokerzy forex | gpw stalprodukt | dolar nowozelandzki euro | stalprodukt akcje opinie | kurs franka | kurs mercator | de30 dax |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPhoton Energy wyemituje kolejne zielone obligacje o wartości do 25 mln euro
Następny artykułPrognoza kursu USD/CAD od UBS zakłada spadek do 1,24 za 12 miesięcy
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here