Naga Markets

LW Bogdanka może nie dostarczyć ZA Puławy do ok. 160 tys. ton węgla w 2023 r.Warszawa, 03.10.2022 (ISBnews) – Lubelski Węgiel Bogdanka przewiduje, że dostarczy Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy max. ok. 160 tys. ton węgla mniej niż wynika z kontraktu do końca 2023 r., podały ZA Puławy.

“Zgodnie z przekazaną w piśmie informacją LW Bogdanka szacuje, że niewykonanie umowy [z 8 stycznia 2009 r.] w scenariuszu pesymistycznym dotyczy braku możliwości dostarczenia spółce wolumenu ok. 160 tys. ton węgla w okresie do końca 2023 roku. LW Bogdanka zaznaczyła jednocześnie, że przekazana prognoza operacyjna ma charakter szacunkowy, co oznacza że nie jest możliwe zapewnienie jej realizacji” – czytamy w komunikacie.

W związku z aktualnym i szacowanym zapotrzebowaniem rozpoczęto proces przetargowy na dostawy węgla energetycznego od innych dostawców, podano dalej.

“Spółka wskazuje, iż z uwagi na aktualną sytuację geopolityczną zakupy węgla energetycznego skutkować będą koniecznością poniesienia dodatkowych, podwyższonych kosztów. Spółka jest w trakcie wykonywania analiz” – czytamy także w komunikacie.

Grupa Azoty ZA Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 5,49 mld zł w 2021 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 15,9 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułLW Bogdanka może nie dostarczyć spółkom Enei do ok. 0,33 mln ton węgla w 2023 r.
Następny artykułPrzychody TIM wzrosły wstępnie o 4,73% r/r do 127,48 mln zł we wrześniu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here