Naga Markets

LW Bogdanka może nie dostarczyć spółkom Enei do ok. 0,33 mln ton węgla w 2023 r.Warszawa, 03.10.2022 (ISBnews) – Lubelski Węgiel Bogdanka przewiduje, że dostarczy spółkom Enea Wytwarzanie, Enea Elektrownia Połaniec oraz Enea Ciepło max. ok. 331 tys. ton węgla mniej niż wynika z kontraktu do końca 2023 r., podała Enea.

“Zgodnie z przekazaną w ww. pismach informacją LWB szacuje, że niewykonanie umów zawartych ze spółkami Enea Wytwarzanie, Enea Elektrownia Połaniec oraz Enea Ciepło w scenariuszu pesymistycznym dotyczy braku możliwości dostarczenia wolumenu ok. 0,331 mln ton węgla w 2023 roku” – czytamy w komunikacie.

Szczegółowe analizy w zakresie oszacowania wpływu zaistniałej sytuacji na konieczność oraz wolumen węgla kamiennego wymaganego do zakupu przez spółki wytwórcze grupy kapitałowej Enea od innych dostawców niż Bogdanka oraz przyszłe wyniki grupy, w tym wysokości ew. rezerw z tego tytułu pozostają w toku, podano także.

LW Bogdanka od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,37 mld zł w 2021 r.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIndeks S&P 500 stracił w piątek ponad 1,5 proc. Wall Street kontynuuje przecenę
Następny artykułLW Bogdanka może nie dostarczyć ZA Puławy do ok. 160 tys. ton węgla w 2023 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here