Naga MarketsLubelski Węgiel “Bogdanka” S.A. jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce.

bogdanka
źródło xStation 5

W ciągu ostatniego miesiąca akcje spółki odbiły o ponad 30% przy podwyższonych obrotach. Obecnie, mimo że kurs znajduje się pod oporem wyznaczonym przez wcześniejsze szczyty, nie widać szczególnej presji podażowej. Tym bardziej jest to istotne, że spółka nie traci nawet, gdy na szerokim rynku panują silne spadki. Takie zachowanie kursu wskazuje na potencjalną szansę, mocniejszego wybicia ponad poziom 60 zł. W udzielonym niedawno wywiadzie prezes spółki przyznał, że zakłada, iż ceny węgla w 2019 roku będą rosły w tempie dwucyfrowym. Dodał także, że spółka cały czas pracuje nad stabilizacją kosztów, a już w przyszłym roku spodziewa się poprawy wyników. Na wynik za cały 2018 rok negatywny wpływ będzie miał słaby pierwszy kwartał. Najbliższy raport za trzeci kwartał poznamy 23 listopada.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Groclin – planuje zwolnić 45% pracowników

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych – poszyć foteli samochodowych.

groclin
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o ponad 7% przy mocnych obrotach. Groclin jest więc jedną z najmocniejszych spółek od kilku tygodni na naszym parkiecie. Wczoraj nie pojawiły się żadne nowe informacje, zwyżkę należy więc nadal łączyć z wynikami za drugi kwartał. Przypomnijmy, że spółka pozytywnie zaskoczyła notując 0,77 mln zł zysku netto oraz 2,68 mln zł zysku operacyjnego. Dobre wyniki udało się uzyskać przy niższych przychodach niż przed rokiem. Zarząd komentując wyniki zapowiedział dalszą poprawę rentowności. Wynik EBITDA za pierwsze półrocze był niemal dwa razy lepszy niż przed rokiem. Wydaje się więc, że zmiana polityki z nastawieniem na rentowność, przynosi efekty, co przekłada się na oczekiwania kolejnych mocnych raportów, tym bardziej, że spółka ma za sobą bardzo dużą przecenę. Wczoraj kurs odnotował nowe maksimum trwającego odbicia. Wydaje się, więc że najbliższym celem strony kupujących jest szczyt z sierpnia powyżej 4,20 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here