Naga Markets

Powyżej wykres dzienny spółki z indeksu WIG20 – Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Firma zajmuje się szeroko pojętą gospodarką węglową. Sytuacja widoczna na wykresie sprzyja krótkoterminowym spadkom. Pod względem technicznym cena przebiła bardzo dynamicznie wsparcie, które było respektowane przez bardzo długi okres czasu i to zarówno jako wsparcie jak i opór dla ruchów wzrostowych. Jeżeli nie pogorszy się sytuacja dla całej giełdy, uważam że spadki nie powinny być zbyt głębokie, choć cena znajduje się na dość wysokich poziomach patrząc od czasu debiutu. Jednakże firma wypracowuje praktycznie co roku coraz to wyższy zysk netto. Spółka ma ponadto dobre wartości takich wskaźników jak C/Z (cena/zysk) ok. 15, a także C/WK (cena/wartość księgowa) ok. 1,7.


Co ciekawe, dnia 27 czerwca ustalono dywidendę w wysokości 5,06zł za 1 akcję. Od tego dnia cena zaczęła powoli rosnąć, co może oznaczać skupowanie akcji przez inwestorów, którym zależy przede wszystkim na dywidendzie lub jest to powolna korekta dynamicznych spadków. Czas pokaże, niewątpliwie cena znajduje się w ciekawym położeniu. Jeżeli również chcielibyście otrzymać dywidendę, macie czas na zakup akcji do przyszłego wtorku.

Jeżeli interesuje Was otrzymanie dywidendy musicie zakupić akcje na giełdzie, jeżeli dywidenda nie ma dla Was znaczenia polecam kontrakty CFD m.in. u brokera Bossa FX, który oferuje akcje LW. Bogdanki.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here