Naga Markets

LW Bodganka ponownie obniżyła plan wydobycia na br. - o 0,9 mln ton do 8,3 mln ton węglaWarszawa, 14.09.2022 (ISBnews) – W związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia Lubelski Węgiel Bogdanka ponownie obniżyła cel produkcyjny na ten rok do ok. 8,3 mln ton węgla handlowego z oczekiwanych wcześniej 9,2 mln ton (+/- 2%), podała spółka.

“W ścianie 3/VII/385 uruchomionej w dniu 31.08.2022 r. nastąpił nagły i niespodziewany wzrost ciśnienia eksploatacyjnego, w wyniku czego doszło do jej zaciśnięcia. Ściana osiągnęła postęp 55 mb i nie odnotowano problemów z wypiętrzaniem spągu, a osiągnięte postępy były zgodne z założeniami na tym etapie eksploatacji. Ściana była stale monitorowana przez system kontroli ciśnienia w podporach sekcji obudowy zmechanizowanej” – czytamy w komunikacie.Spółka podjęła działania w celu uwolnienia zaciśniętych sekcji i wznowienia eksploatacji. Działania, z uwagi na skalę zjawiska, są skomplikowane pod względem technicznym i organizacyjnym. Prace z uruchomieniem ściany 2/II/382 przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

“W związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia, którym obiektywnie nie można było zapobiec ani przeciwdziałać, spółka podjęła decyzję o aktualizacji planu produkcyjnego, o którym informowała w raporcie bieżącym nr 18/2022 z dnia 2.09.2022 r., ustalając go na poziomie ok. 8,3 mln ton węgla handlowego” – czytamy dalej.

2 września spółka podała, że zaktualizowała założenia produkcyjne na 2022 r., ustalając cel produkcyjny na poziomie 9,2 (+/- 2%) mln ton węgla handlowego wobec 9,5 mln ton wcześniej.

LW Bogdanka na koniec 2021 r. miała 23,1% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 29,2% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,37 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułLW Bodganka miała 192,85 mln zł zysku netto, 338,89 mln zł zysku EBITDA w II kw. 2022 r.
Następny artykułKurs dolara odzyskuje utracone pozycje. Inflacja miażdży rynek!
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here