Naga MarketsGPW: WIG20 pod presją fali spadkowej. Jak radzi sobie KGHM, PKN Orlen i Dino Polska?W minionych tygodniach kolejne sektory naszej jak i światowej gospodarki wracają do pracy. Powinno to wspierać wzrosty na giełdach. Dlaczego zatem tak się nie dzieje? Co teraz jest plotką rządzącą rynkami? Jaka jest szansa na jej realizację? Z kolejnych firm napływają dane, wiemy jakie gospodarki w I kwartale radziły sobie dobrze, a które słabo. Wiemy też, że część firm będzie miała długoterminowe problemy, a odrabianie zaległości potrwa kwartały jak nie lata. Serdecznie zapraszamy na przegląd GPW, który na antenie Comparic24.TV poprowadził Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com. Więcej szczegółów w nagraniu!

  • Rozbieżność między niemieckim indeksem DAX, a WIG20
  • WIG-Banki niemrawo odbija od minimów

Rynki akcyjne w oczekiwaniu na kolejną falę spadkową

Indeks S&P 500 na wykresie dziennym zatrzymał się w konsolidacji między poziomami 2800-2950. Na chwilę obecną brakuje popytu w okolicach wsparcia, co w ocenie Marcina Tuszkiewicza rodzi ryzyko wybicia tego poziomu dołem.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku wystąpienia fali spadkowej rynek w pierwszej kolejności musi wybić poziom 2780, a najważniejszym poziomem jest 2717 będący ostatnim potwierdzonym dołkiem. Istnieje szereg informacji, które wskazują na rozpoczęcie kolejnej fali spadkowej – zauważył prowadzący.

Tymczasem nasiliła się rozbieżność między niemieckim indeksem DAX, a WIG20. Wybity został lokalny dołek na poziomie 10364 i cena zmierza w kierunku wsparcia 10200. Spadek poniżej 10169 oznaczałby wg. eksperta załamanie trendu wzrostowego.

Polski złoty tanieje, co wspiera scenariusz pro-spadkowy na indeksach. Utrzymuje się presja na spadki na WIG20. Przebicie 1570 rozpocznie falę spadkową z celem na 1500. WIG-Banki odnotował próbę lekkiego odbicia, choć brak konkretnych rezultatów – dodał.

W programie omówiono również spółki Tauron, KGHM, Lotos, PKN Orlen, Dino Polska i wiele innych.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt notowania | mrc notowania | dax30 wykres | pkn orlen kurs | bitcoin wiadomości | akcje bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here