Naga MarketsGreame Wheeler, gubernator RBNZ

Bank Rezerw Nowej Zelandii opublikował dzisiaj najnowsze podsumowanie operacji walutowych. Wynika z niego, że na przestrzeni lutego 2017 instytucja sprzedała jeden milion NZD – inwestorzy zastanawiają się czy była to celowa interwencja i czy między innymi ona spowodowała osunięcia na kiwi.


Poniższy wykres pokazuje, że przez cały styczeń, NZD/USD wyraźnie odbijał od noworocznych dołków zyskując około 500 pipsów. Początek lutego przyniósł jednak kilkudniowe, dynamiczniejsze spadki – czy właśnie wtedy RBNZ zdecydował się wkroczyć na rynek i sprzedać rodzimą walutę?

Z jednej strony mogło mieć to wpływ na notowania,  z drugiej cena napotkała na istotny opór techniczny w okolicach 0.7340-0.7380. Musimy pamiętać, że interwencje banków centralnych na otwartym rynku często kończą się jedynie krótkoterminową reakcją – szczególnie gdy mówimy tak naprawdę o niedużych wartościach „wpompowanych w rynek”.

NZD/USD D1

Zostając przy samej AT wykresu popularnego kiwi widzimy, że po nieudanym teście linii trendu rysowanej po dołkach z 2016 roku, cena zeszła pod minima październikowe okolic 0.7033-0.7045. Wsparcie zapewnia jednak bliskie okrągłego poziomu 0.7000, 23,6% zniesienia Fibonacciego. Pokonanie tejże strefy pozwoli celować w 0.6900 gdzie przebiegają dołki z bieżącego miesiąca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here