Naga MarketsOpcje binarneOstatni weekend miesiąca, standardowo przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie wolumenów największych brokerów działających na rynku Forex. Artykuł jak zwykle podzielone na dwie części, drugiej możecie spodziewać się jutro – również o 17:00 – na łamach naszego portalu.

Przez cały miesiąc publikowaliśmy dokładne zestawienia lutowych wolumenów największych brokerów detalicznych oraz instytucjonalnych. Dzisiaj chcielibyśmy podsumować najważniejsze informacje i przedstawić w formie wiedzy w pigułce. Zapraszamy do lektury!

Monex Group

Pochodzące z Japonii Monex Group, oferujące serię produktów finansowych – pośród, których znajduje się między innymi platforma TradeStation – opublikowało 5 marca zestawienie swoich lutowych wyników finansowych oraz wolumenów.

W raporcie czytamy między innymi, że globalne wolumeny FX(razem z wynikami spółek zależnych) spadły z 53,4 miliardów dolarów notowanych na początku roku o 17,2% do poziomu 44,2 miliardów dolarów w lutym (redukcja o 9,2 miliarda USD w przeciągu jednego miesiąca).

GMO Click Securities

Broker tradingowy online GMO Click Securities działający jako spółka zależna GMO Internet Inc, opublikował 5 marca miesięczne wolumeny tradingowe w związku z lutową działalnością giełdową oraz OTC FX.

W przeciągu miesiąca, wolumeny OTC FX wyniosły 717,3 miliardy dolarów – spadając o 10,3% w porównaniu do wyników styczniowych. Wolumeny giełdowe Click365 spadły natomiast o 17,4% do poziomu 3,75 miliarda dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, łączne wolumeny lutego wyniosły 721 miliardów dolarów.

Marka niedawno podkreślała swoją przodującą pozycję jeżeli chodzi o udział w rynku wolumenów detalicznych. Pomimo spadków w skali miesięcznej teza ta nadal jest trudna w obaleniu.

EBS

EBS, należący do interdealera ICAP, podobnie jak Monex i GMO Click opublikował 5 marca  swoje wolumeny za luty. W zakresie rynku FX, wskaźnik ADV wyniósł83,5 miliarda dolarów. Wyniki z zeszłego miesiąca okazały się więc mniejsze o 5% w porównaniu ze styczniem oraz o 44% niższe niż 149 miliardów dolarów raportowane rok temu – w najlepszym miesiącu działalności EBS za 2013.

Czym spowodowane są spadki m/m i tak duże spadki r/r? Z całą pewnością niekorzystnymi wynikami tradingowymi wszystkich pozostałych jednostek znajdujących się pod skrzydłami ICAP oraz spadkiem ogólnej płynności walut.

DMM.com

Posiadające swoją główną siedzibę w Tokio, japońskie DMM.com raportowało 5 marca swoje wolumeny handlowe za zeszły miesiąc. Ogólna aktywność kliencka w porównaniu ze styczniem spadła o 29% z 771 miliardów dolarów do 547,2 miliardów dolarów w lutym.

Potwierdza to jak na razie lutową tendencję rynkową. Do tej pory kilku innych japońskich maklerów online również raportowało gorszą dynamikę w drugim miesiącu 2014 roku. Jak do tej pory DMM wydaje się być jednak rekordzistą jeżeli chodzi o spadek m/m, który wyniósłprawie 224 miliardy dolarów.

Na drugą część podsumowania lutowych wolumenów raportowanych przez największych brokerów zapraszamy już jutro o 17:00!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here