Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku 200 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) ze stycznia, w raporcie lutowym ekonomiści spodziewali się delikatnie gorszego wyniku 190 tysięcy. W lutym amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast 313 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków ogromnym zaskoczeniem.


Bardzo wysoki odczyt NFP, zawodzą jednak zarobki i stopa bezrobocia

Najważniejsze dane z dzisiejszego raportu BLS dotyczącego sytuacji na rynku pracy w lutym:

  • NFP: 313 tysięcy, prognoza 190 tysięcy, poprzednio 200 tysięcy (zrewidowano w górę do 239 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 4,1%, prognoza 4,0%, poprzednio 4,1%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 2,6%, prognoza 2,8%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,1%, prognoza 0,2%
NFP najwyżej od 19 miesięcy. Źródło: BLS

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Silne NFP, a dolar traci. Dlaczego?

Żaden z banków, których projekcje prezentowaliśmy w osobnym wpisie, nie miał racji co do wartości NFP. Ponownie potwierdza się jednak zasada, że od NFP dla rynku ważniejsze są wyniki średnich zarobków godzinowych. Ich osunięcie w stosunku do stycznia oraz gorsze rezultaty od tych prognozowanych spowodowały, że USD ostatecznie traci po publikacji BLS:

Źródło: Finviz.com

Spadki najwyraźniej widać w stosunku do dolara kanadyjskiego – jest to spowodowane dobrym wynikiem raportu z tamtejszego rynku pracy.

Zamieszanie wywołane publikacją pokazuje między innymi zachowanie Eurodolara na wykresie M1. Początkowe spadki na korzyść USD, zostały szybko odwrócone w dynamiczne wzrosty. Łączna zmienność była jednak dosyć ograniczona i wyniosła niespełna 50 pipsów:

EUR/USD M1

W szerszym ujęciu widać, że Eurodolar oparł się o wsparcie, które wyznaczaliśmy we wcześniejszej analizie. W przypadku USD/CAD spadki wyniosły 70 pipsów, o godzinie 14:40 większość z nich była już jednak zniesiona.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here