Naga MarketsSektor walut cyfrowych rozwija się w astronomicznym tempie. Platforma zakupu i wymiany kryptowalut Luno ogłosiła, że ma już 2 miliony klientów, którzy dokonali transakcji w Bitcoinie na kwotę równoważną sumie 3 miliardów dolarów. Firma wprowadza też kolejne udogodnienia dla użytkowników z Polski, którzy najchętniej pobierają aplikację w tej części Europy.


Rakietowe przyspieszenie Luno

Luno to obecna w 40 krajach platforma umożliwiająca łatwe i bezpieczne kupowanie, przechowywanie i wymianę kryptowalut Bitcoin i Ethereum. Korzystają z niej już 2 miliony użytkowników, którzy od startu projektu dokonali transakcji w Bitcoinie o wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Tylko w minionym miesiącu giełdy kryptowalut odnotowały obrót walutami cyfrowymi o równowartości 302 miliardów dolarów. Natomiast łączny obrót najpopularniejszą z nich, Bitcoinem, przekroczył wartość 125 miliardów dolarów.

Pozyskanie dwóch milionów właścicieli portfeli kryptowalutowych to znaczący kamień milowy w rozwoju Luno. Robimy ogromne postępy w realizacji naszej wieloletniej wizji przeniesienia usług finansowych na wyższy poziom. Osiągnięty przez nas wynik odzwierciedla rosnące zainteresowanie kryptowalutami na całym świecie i umacnia nas w dążeniu do przekształcenia systemu finansowego, tak by stał się tańszy, szybszy i bezpieczny, z otwartym i równym dostępem dla każdego – komentuje Marcus Swanepoel, CEO i założyciel Luno.

Platforma Luno globalnie oferuje trzy usługi:

  • Luno Wallet – portfel walut cyfrowych do obsługi płatności osobistych (zakup, przechowywanie);
  • Luno Exchange – profesjonalna platforma tradingowa dla walut cyfrowych;
  • Luno Enterprise – integracja sklepów i usług online z płatnościami kryptowalutowymi, otwarte API.

Za projektem Luno stoją Marcus Swanepoel, bankier wcześniej związany z Morgan Stanley, oraz Timothy Stranex, były inżynier w zespole Google’a odpowiedzialny za rozwój Google Maps. Luno zatrudnia obecnie ponad 250 osób w biurach w Londynie, Kapsztadzie i Singapurze; 40% specjalistów w zespole stanowią kobiety. Do głównych inwestorów startupu należą m.in. globalny koncern IT i e-commerce Naspers oraz fundusze Balderton Capital i Venturra.

Polacy w europejskiej czołówce adaptacji kryptowalut

Ze statystyk Luno wynika, że Polacy znajdują się w ścisłej czołówce nacji najchętniej zakładających portfele walut cyfrowych. Liczba użytkowników w Polsce sięga kilkudziesięciu tysięcy.

Dla firm z sektora fintech Europa Środkowo-Wschodnia, na czele z Polską, to atrakcyjny obszar do rozwijania usług i pozyskiwania nowych klientów. Pomimo niedawnej „wyprzedaży” Bitcoinów i wahań cen kursów notujemy wykładniczy wzrost liczby użytkowników. Najszybciej rozwijającymi się rynkami są Polska i Litwa. Dlatego systematycznie wprowadzamy kolejne udogodnienia i narzędzia dedykowane użytkownikom z tych krajów – komentuje Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami potwierdzają także wyniki badania społecznego przeprowadzonego w czerwcu 2018 roku przez Luno i ośrodek badawczy SW Research. Już prawie co dziesiąty polski internauta deklaruje, że posiada waluty cyfrowe. Polacy najczęściej nabywają je w celach inwestycyjnych (62 proc.), ale ponad połowa jest zainteresowana także płaceniem nimi za zakupy i usługi w sieci. Najchętniej nabywaną kryptowalutą jest Bitcoin, który zakupiło 85 proc. wszystkich właścicieli kryptowalut; na dalszych miejscach podium uplasowały się Ethereum (40 proc.) i Ripple (35 proc.).

Luno najszybciej rozwijającą się firmą technologiczną w Wielkiej Brytanii w 2018 roku!

Luno jest dostępne w Polsce od 2017 roku, systematycznie wprowadzane są kolejne udogodnienia dla użytkowników, m.in.:

  • Polska wersja językowa strony internetowej i platformy edukacyjnej [LINK]
  • Aplikacje na iOS [LINK] i Android [LINK] w języku polskim;
  • Profil na Facebooku @LunoPoland [LINK];
  • Kanał edukacyjny Luno Polska na YouTube [LINK];

Do końca 2018 roku Luno planuje również umożliwić bezpośrednią wymianę polskich złotych na Bitcoin i Ethereum (obecnie dostępna jest wymiana w EUR) oraz zintegrować aplikację z dostawcami szybkich transferów online.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – EURUSD, NZDUSD – 13.08.2018
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/JPY, EUR/AUD, CAD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here